Tema: Subwooferi
View Single Post
Staro 13.02.2017., 17:12   #50
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ide se na PB-2000!

Nije jos kupljeno pa tako ni testirano, ali cim bude napisem ovdje dozivljaje. Prostorija za kucno kino mi se jos uvijek radi, prozori mi se postavljaju iduci tjedan pa onda slijedi unutarnje žbukanje, pa onda pod, pa pituranje, i onda napokon elektronika

Jako sam zadovoljan prostorijom i mislim da ce za mene itekako biti prisutan wow efekt. Nisam jos do kraja siguran niti koji projektor kupujem, ali uskoro ce i to biti odluceno (naginjem ka Epson-u EH-TW7200). HDMI i struju sam pripremio na nekih 4.8m sto bi trebalo biti dovoljno za solidnu sliku sa vecinom projektora. Udaljenost gledanja ce biti nesto preko 4m.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Nakon dugogodišnjih prijetnji sam sve bliže da stvarno i posjedujem subwoofer pa sam opet u šemi proučavanja.
SVS PB2000 mi je dugo vremena bio favorit po review-ovima, a naknadno mi je u opciju uletio i ARENDAL SOUND 1723 SUBWOOFER 1... Jedino što dotični koštaju oko 6000-7000kn.

Znam da se ne može od subwoofera očekivati da izgleda ne znam sad kako lijepo (ako ne govorimo o nekim ekstra ciframa) ali SVS mi je iskreno stvarno nelijep (da se politički izrazim ), a ARENDAL mi je već ok.

E sad, nakon što sam to pojasnio ide novi problem.
Imam ponudu da kupim Yamahu NS-SW700 za 2500kn, novu s garancijom.
Znam da je sigurno lošiji subwoofer od dotičnog SVS-a i ARENDALE-a, ali me svejedno kopka zbog cijene, čini me se stvarno dobra prilika.
A i iskreno mi je najljepši od dotična 3...

Da li je netko imao prilike čuti dotičnu Yamahu? Na netu sam našao samo par škrtih review-ova i tema na forumima, gdje ispada da je dobar subwoofer ali ništa od toga nije detaljno napisano ili provjereno.
ti si gori nego ja, skoro dvije godine se razbijas oko subwoofera, a barem njih nije tesko uzeti, koliko ti ond atreba da se odlucis za zvucnike i pojacala itd?

Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Kod mene je zokijev svs pb-2000. Ne znam koliko lijep treba biti sub, njegovo je da soba/kuća podrhtava kad radi, a ovaj to radi ODLIČNO!
Ne mora uopće biti pojačan da bi ga se osjetilo. Ne traži dalje. Ozbiljno.
ne znam sto kod SVS-a nije lijepo, uzivo su bas fino napravljeni, zavrsna obrada je vrhunska, a PB2000 jos bas odaje dojam mrcine sa onom metalnom mrezom naprijed.
Ja se sve razmisljam da doplatim na pb2000, iako ni ovaj PB1000 ne propusem nikad, ali kako kazes, jednostavno i pri malim glasnocama on svira, drma jajca a da ga ne cujes

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ma svjestan sam toga za vizualni dio, i iskreno važniji mi je zvuk, ali volio bih dobiti i malo bolji dizajn.
A što se tiče zvuka, vjerujem da je fantastičan, cijeli internet bruji već valjda 2 godine o njemu, i sve su sami hvalospjevi.

Ono što bih ja volio je čuti u živo i svs i arendale i ovu yamahu u mom prostoru, i vidjeti da li ova 2 opravdavaju cijenu u odnosu na yamahu.
I čisto da se ponovim, da me se ne izvlači iz konteksta, znam da yamaha lošija, samo me zanima koliko, i da li to meni nešto znači u mom prostoru
Ali to mi na žalost nije moguće... tj. mogao bih ali bih se naplaćao poštarine bezveze.
daj neki link za taj Arendale, previse razbijas glavu oko toga, SVS ti je 11-erac bez golmana na golu.

Citiraj:
Kal-EL
Imao sam nekoliko subova na probi, jedan prekrasan DIY sa 2 x 10" i b&w asw 600. Slušao sam i slušao i lijepo je to, u pola novaca od pb2000.
Kad sam upalio pb-a, stvarno su me trnci prošli. Doslovno sam osjetio nove stvari u filmovima. Ok, netko to pročita kad vidi spl-ove i slične brojke, ja nisam tehnički potkovan kao neke kolege.
E sad, što se tiče glazbe, možda je onaj DIY malo precizniji ili mi se samo čini, nemam pojma. Iako sve manje glazbu slušam otkako sam pb-a kupio.
kod subova ti je to jako dobar pokazatelj, barem smjernica.

Znaci, SVS je deklariran, ovaj moj PB-1000, do 19Hz. Pazi, 19Hz. I sto je najbolje, oni ne lazu kod specifikacija. mjereno.
Masa sub-ova se totalno izgubi ispod 30hz. Ne SVS. On tu tek dise kako treba
Gabre je offline   Reply With Quote