View Single Post
Staro 11.12.2013., 14:07   #133
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Reko si da ti je slab signal od susjeda... podrazumjevam da se mozes sa njima dogovoriti za net ili im copiti sifru pa surfas preko njih free PS: provjeri dali imaju flat
Uzmes dva routera. Na jednoga nakacis usmjerenu antenu(mozes malu yagicu ili vecu ako su dalje susjedi) Prvi router u client mode spojis (preporucujem airlive n power ili tp link TL-WA5110G).
Tp link mozes jos uvijek kupiti dok airlive mislim da ne vec duze vrijeme makar je cak mozda i jaci od tp linka. Tp link ti je oko 250kn pa i nije skup. Ako se spajas sa kablom i netreba ti wlan onda ti je dovoljan samo taj jedan router.. Ako oces wlan onda ti treba jos jedan router kojega spojis u acces point i prvi i drugi router se povezu utp kablom. Drugi router sluzi da salje dalje wlan signal.
PS: Imam takvu situaciju doma slozenu kod sebe pa ako trebas sta pitaj. Isto tako imaj na umu da ja uvijek sam imo problem da ako si spojen wlanom da ti se veza prepolovi. Znaci ako imas 4 mbita net racunaj max oko 2 mbita van na wlanu dok ako se spojis utp kablom onda imas max brzinu.

Mislim da ti je ovo najbolja jos i najeftinija opcija. Opremu svu kupis za recimo 500kn polovnu, das nekome 100kn mjesecno koliko koristis net... i opet te sve ispadne oko 900kn prve godine.. a kasnije po 400kn mjesecno.
antunhr je offline   Reply With Quote