View Single Post
Staro 19.08.2016., 14:03   #7
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Drugim riječima treba uparit printer i zamjensku, samo je,pitanje što kad epson opet promjeni firware ? Ponovno natrag prodavaču po nove čipove, reprogramiranje i koliko ta priča onda košta?
I šta ti znače te "trajne" CISS ili bočica pa dopunjavaj ?

Zato ja lijepo imam Canona kojemu Orink paše bez problema .

Reci da si ti Epson , što bi radio.

Ljepo i angažirao naku ekipu da malo pronjuška koliko se stvarno prodaje zamjenskih kazeta. Zatim bi otkrio da se svi ti proizvođači zamjenskih kazeta obskrbljuju na istom mjestu za CHIP ove. Odnosno da je jedna ekipa razbila Epsonov kod za CHIP ove za jednokratnu upotrebu i distribuira ih raznim proizvođačima plastičarima koji ih ljepe na svoje kutijice.

E sad kako se radi o konkurenciji onda onaj koji najviše proizvodi CHIP ova možer imati najbolju cijenu zamjenskih CHIP ova za zamjenske kazete. I takvih nema više od dva tri proizvođača. I sve što Epson treba napraviti je skanirati taj kod u tim zamjenskim kazetama i blokirati ga kroz novi firmver.
Znači što zvučnija etiketa na kutijici to je veća vjerojatnost da ju je Epson stavio na listu za bananu.
I to je to.

Međutim kod trajnih kazeta CHIP ovi imaju sasvim drugi kod. Odnosno drukčije se ponašaju nego li CHIP ovi za jednokratnu upotrebu. I koliko je meni poznatao Epsonu je to pre mali zalogaj i ugroza da bi se petljao sa takvim CHIP ovima. Odnosno razviajti nekakvu zaštitu za tako mali broj korisnika. Koji sigurno nisu toliko slabo verzirani i skloni mijenjanju da se ne bi na vrijeme informirali o ovoj ugrozi.

Takve instalacije nemaju sa time problema ukoliko rade od prve. Druga stavar je što su takvi ćCIP ovi relativno osjetljivi na statički elektricitet. Tako da je od 100 sigurno 10 dobilo po nosu. I zato se takve stvari ne naručuju preko E baya. Već od nekoga što može promptno zamjeniti defektan CHIP.

Odnosno najpametnije je prvo isprobati pa onda platiti. Ili uzeti paket = provjeren printer + trajne kazete od istog izvora.
Brucoš je offline   Reply With Quote