View Single Post
Staro 10.12.2010., 23:52   #15
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Haj!

Stvarno sam u gužvi zadnjih dana tako da sorry što se nisam javio. Znaš kako to ide, "dječje radosti"
(tu mislim na virozu sa temperaturom kod moje petogodišnje princeze, i to baš kad joj je Sv. Nikola donio hrpu igračaka)
posao, kućne obaveze, setup HP6550b lapa
(podignuo app-ove za PLC-e pa te naravno uvik nešto izhebe pa ga srušiš i ideš ispočetka dok sve ne središ...)
no svejedno sad sam tu.

Ovako, nije meni problem to napraviti ako ćeš sve poslati (možemo se dogovoriti i busom ili ako neko putuje ili sl. da ne plaćaš poštarinu) ali stvar je u tome što onda nećeš ništa naučiti pa kad ti sutra bude strgan kabel bićeš na početku.

I još nešto. Koliko vidim na slici, tebi je sad izvučen jedan kabel sa 6 žila. Pretpostavljam da želiš zadržati funkciju mikrofona ali u tom slučaju moraš znati da ćeš na kablu imati ili
razvodna kutijica sa konektorima za prespajanje 1 stereo za sluše i 1 mono za mic ili
na samom postojećem kabelu spoj (izoliran sa termoskupljajućim bužirom ili sl.) iz kojeg izlaze 2 kabela, 1 stereo za sluše i 1 mono za mic.
Stoga se opet vraćamo na to da ti je u ST dostupniji materijal nego meni u ŠI.

Oba su rješenja malo nezgrapna a u originalu se vjerojatno radilo o nekakvom DIN priključku ili nešo drugo ali sa bar 4 pola, samo tako nešto nećeš naći na PC-u ili na linijama (DIN možda na nekim starijim).

E sad, ono što ti ja mogu pomoći je uputama ili da sve pripremiš i pošalješ i ja samo polemim. Za to drugo moraš sačekati iza Nove (nadam se koji dan godišnjeg) jer kako vidiš ni na forum ne stignem a kamoli još nešto drugo.

Svakako ako imaš nekog servisera (RTV, PC...) ili bilo koji električar koji zna lemiti ja ti sve objasnim, popišem materijal u detalje, skiciram shemu, a tvoje je samo pratiti i pitati ako je nešto nejasno.

EDIT: zaboravio nešto. Moram ti napomenuti da ove sluše ne moraju biti idealne pa čak ni osrednje za slušanje glazbe! Naime ako sam shvatio radi se o industrijskoj varijanti slušalica (po imenu rally valjda im je primjena za utrke) koje su vrlo vjerojatno prilagođene za srednje tonsko područje, tj, reprodukciju frekv. na kojima je ljudski govor. To bi značilo da doživljaj neće biti u skladu sa cijenom od koliko 115 funti? Naime u utrkama je cilj maksimalno smanjiti buku motora a maksimalno točno prenijeti govor (dobiti što veći odnos govor/buka motora) dok glazba nije prioritet. Otud i visoka cijena.

Za tu lovu se mogu kupiti super sluše za HiFi.
__________________
Pill Man

Zadnje izmijenjeno od: The Pill Man. 11.12.2010. u 00:02.
The Pill Man je offline   Reply With Quote