View Single Post
Staro 26.11.2018., 17:20   #3060
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Stara mi ima T500 star 11 godina, ima integriranu i diskretnu Ati/AMD 3650M grafu. OS je Win 10. Do sada je imala problem da je Windowsima imala dva ekrana i među njima se mogla "šetati". Jedan je bio na diskretnoj, drugi na integriranoj grafi.

To ju je živciralo pa sam u BIOSu stavio sa "switcable graphics" na "integrated". Prvo bootanje je bilo ok i nestao je drugi ekran. Zasada sve super.

Show program počinje kad je crkla baterija i kod idućeg boota gdje je nakon sekvence boot ekran-windows logo umjesto desktopa staru dočekao crni ekran na kojem je jedina vidljiva stvar bio kursor miša koji se najnormalnije mogao gibati. Nikakvi resetovi ne pomažu.

Idući dan sam uzeo lap, otišao u BIOS i na moje izneađenje, dočekala me uključena opcija "switchable graphics". Promjenim je na integrated, lap uredno boota do desktopa i sve radi. Resetiram lap, opet crni ekran s kursorom, nazad u BIOS, opet upaljena opcija "switchable graphics". Pogađate, lap se može samo jednom bootati prije nego se promjeni postavka BIOSa.

WTF?

BTW, stara popi*dila i uzela ovaj T580 https://www.mikronis.hr/lenovo-think...0l9001ysc.aspx . Diskretna grafa joj ne treba nego da što dulje traje baterija. Da li je lap ok i da li postoji nekakva veća baterija za njega obzirom da s njim dolazi mala (24 Wh) uklonjiva baterija?
Samo da javim da nije problem sa CMOS baterijom. Zamijenio sam je, morao sam štimati sat i security chip je 5 minuta radio nekakav ključ.

Kad se ode na Shut Down komp se idući put normalno pali, a kad se ode na Restart počinje priča sa crnim ekranom i gore opisanom procedurom paljenja. Ideas?
Garro je online   Reply With Quote