View Single Post
Staro 15.08.2015., 01:56   #178
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
FX8350 se za gaming ne može staviti u istu rečenicu sa bilo kojim Haswell i5/i7/Xeon procesorom
Moram reći da ovo ipak nije točno, i5 u prosjeku jest jači u gamingu (naravno uvijet je high end grafička da se iskaže razlika) i raznovrsniji procesor (pokriva i singlethreading), ali da se naći igara (u pravilu u kojima je core load ogroman) gdje je fx bolji od ivy/haswell i5-ica.

Što se tiče OC-anja, kod amd-a je to za razliku od intela praktično, ili što bi se reklo by the way. Razlog je što je za njih ipak poželjna malo kvalitetnija matična, što svi i preporučuju (minimum neki giga ds3p), kao i aftermaket cooler zbog većeg tdp-a.

Isto tako su mahom svi otključani, i sa voltažama koje su overkill za stock freqvenciju (čitaj odlični za drastičan undervolt, odnosno headroom za overclock, što je baš fino u jednom postu sažeo jedan kolega sa foruma klik), također se OC u prosjeku jače osjeti nego kod intela zbog slabijeg singlethreadinga (mada ne mora se uvijek oc osjetit, ovisi od softvera). Dakle samo je na korisniku dali želi OC-ati ili ne, ali on tu mogućnost ima odmah. Kod intela se za to mora brdo love extra iskrcati + kao što sam pisao manje ili uopće se ne osjeti. Otud i one predrasude da je prosječan amd-ovac neki clocker ili tweaker (ili da se cpu mora tweakati da bi radio normalno), a da je prosječan intelovac neki plug and play lik.

Nego žao mi je što će i ova tema nakon ovoga otići u onom poznatom smjeru gdje svatko pila svoje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote