View Single Post
Staro 21.11.2011., 18:29   #59
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Onaj tko kaže da u renderingu/obradi slike/videa ne vidi razliku između Core i5 SB procesora i Kentsfield/Yorkfield procesora nije čist.
Mislim da sam ja jedini koji je uspoređivao procesore u ićemu osim igara no nisam rekao da se ne vidi razlika nego
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Jopis a stvarno ga lupaš. Glede usporedbe iz prve ruke, cura ima i5 konfu, nije 2500k već 2400. S obzirom na to da sam slagao taj komp, odmah je i ostao kod mene 2, 3 dana i direktno sam ih uspoređivao. Igre nisam uspoređivao jer me prelazak na novu platformu nije zagrijao zbog igara već zbog performansi u radu i onda vidim kako taj novi i5 niti u PSu, niti u Mayi, niti u 3D Maxu niti u Premieri nije toliko brži da bi opravdao pa barem 1000kn ulaganja u novu platformu.
Naravno, to ej logičan izbor za nekoga tko kupuje novu konfu.
Za i7 ne znam no svejedno bih radije razliku para uložio u ssd..
Dakle, prva konfa ima i5 2400, nekakvu Asus h67 mbo, 4gb rama a druga konfa je moja, q9550 (3.4GHz), 4gb rama, cache nije na ssd-u.
Rezultat je na kraju pokazao da taj i5 2400 nije toliko brži da bi mi se isplatilo biti par dana bez kompa, natezati po tržnici i uložiti cca 600kn
da bi mi nešto što inaće traje bubam 6minuta, smanjilo se na 5:20min.
S obzirom da većina ljudi ovde ne radi ništa ozbiljnije od igranja (tako smo i završili na bf3), q9xx0 je sasvim ok kupovina možda čak i na dulje od godinu dana.
Sry no prije mislim da nije čist onaj koji sa q9550 pređe na i5 ili čak i7 zato jer surfa, sluša mjuzu, igra, gleda filmove i malo se poigra u PSu kao što većina i radi.
Onaj kome i7 predstavlja veću produktivnost, taj niti nema dvojbe da li mu treba i7 niti ga opterečuje kolika je razlika fpsova u bf3.
__________________
housel je offline   Reply With Quote