View Single Post
Staro 20.11.2011., 18:05   #34
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ak racunas 32gb rama to je jos 1000kn razlike u korist novijih platformi...
Sve to stoji, novije je bolje ali bit koju isticem je da nije mala cijena prelaska.
Istina skupi su, al je potraznja prilicna tak da trziste opravdava cijenu (ko nece kupiti ne mora)...939 ploce se prodaju iznad 100kn jos uvijek, je'l to normalna cijena...

Ja se slazem da je bolje ici na 1156 ili 1155 ako nemas nista, ali ako imas dobru 775 platformu sa q9x50 dobis procesor kojeg ces jednako tesko iskoristiti kao i i5 750, i7 920 i i5 2500k ... to su igracke, zabavni procesori. Kome treba mrcina taj ne gleda igracke, vec mrcine za 3000+ kn koje si jako brzo isplate ozbiljnim poslom koji zahtjeva mrcinu od procesora.

A sa sintetičkim testovima koji izbacuju cuda brojki razlike a malo realnosti se moze samo guzica obrisati.
Evo kad već hoćeš da te quotam quotat ću te
Jer očito da ti nisu jasne neke stvari koje SAM tvrdiš.

Dobra 775 platforma NE POSTOJI ako imaš jaku grafu, pogotovo nvidie 5xx jer ih 775 platforma jednostavno ne može iskoristiti ni blizu njihovih mogućnosti.
Ti tu laprdaš o sintetičkim testovima, a ja ti kažem da se performance gain i razlika vidi ama baš u svemu ako ćeš baš tako razgovarati. Od najobičnijeg winraranja, photoshopa, pa do igranja zahtjevnih modernih igara, što god hoćeš navesti za primjer, u ama baš svemu se vidi razlika između 775 socketa i i7 procesora, ko tvrdi suprotno nije probao
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote