View Single Post
Staro 03.10.2017., 17:06   #128
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Ne računajući arkade po luna-parkovima, kronologija je slijedeća:
- Sega Master System - 1989. Moja prva igra: Alex Kidd in Miracle World. Taj osjećaj je više neponovljiv...
Poslije Sege kreće Amiga faza:
- Amiga 500 u paketu sa monitorom - dojč izdanje, tamo negdje 1992. Odmah napravljen upgrade sa 512KB RAM
- Amiga 1200 - također dojč. Malo nakon kupljen Phase5 Blizzard 1230 IV akcelerator i 8MB Fast RAM-a, poslije toga nabavljen 68882 koprocesor.
Iako je propast neminovna, ostajem i dalje tvrdokorni Amigaš i nabavljam Mikronik Infinitiv 1200 tower i Zorro III busboard, i preseljavam svoju A1200 u to. Malo nakon toga nabavljam Blizzard Cyberstorm PPC i Cybervison PPC. Megavision u Rijeci mi je bio glavni opskrbni centar. Koliko mi je love otišlo u ovo ne smijem se ni prisjetiti.
Nakon slavne propasti Amige (i bolnog otriježnjenja), stiže moj prvi PC. Mjeseci pažljivog istraživanja, čitanja, odvagivanja, biranja komponenti iznjedrili su slijedeću konfiguraciju početkom 1998., ručno složenu (pošto sam bio na faksu u Opatiji, većina komponenti je kupljena u Rijeci, u trgovinama Hobit, Netcom i Ventex):
Macase Big Tower 300W
Asus P2B (Intel BX čipset)
Pentium II 400MHz Deschutes, FSB 100MHz (0.25 mikronski proizvodni proces)
128 MB SDRAM (i to jedna pločica)
Asus V3400 AGP Riva TNT 16MB SGRAM
(vrlo brzo zamjenjena sa Asus AGP-V3800 Ultra Deluxe, Riva TNT2 Ultra 32MB SGRAM, sa video in i video out i VR Out 3D naocalama)
CL Sound Blaster Live! Gold (sa digital I/O daughterboard karticom, PCI, EMU10K1 čip)
Teac 12x CD-ROM
Ricoh 6x CD-R SCSI
(kupljen naknadno sa SCSI kontrolerom)
ADI 5GT (17“ Trinitron cijev)
IBM DTTA-351010 10GB Ultra DMA/33
Microsoft Sidewinder Force Feedback Pro joystick
(kopčao se na gameport na zvučnoj)
Microsoft Intellimouse Pro USB (poslije zamijenio za Intellimouse Optical)
Microsoft tipkovnica
Windows 98 OEM original

Naknadno sam uzeo i 3Com US Robotics 56K modem i aktivirao račun kod HPT-a.
Jedna od prvih zaigranih igara na toj konfi su bile Unreal i Mechwarrior 3 a poslije Populos: The Beginning.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 03.10.2017. u 17:11.
Matta je offline   Reply With Quote