View Single Post
Staro 20.04.2018., 09:22   #148
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Hoće reći da samo miješa zrak ispred sebe
Kakav to ventilator miješa zrak ispred sebe?
To bi značilo da ispred sebe uzima zrak i nakon toga ga ponovno ispuhuje ispred sebe? To jednostavno nema smisla, možda i postoji takav ventilator, ali to nije ovaj

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pa da, puse samo ispred sebe i to prilicno jako. I ja sam sad postavio da puse sa prozora unutra, a sad cu ih postaviti unutra da pusu prema prozoru, odnosno van. Hocu rec skinut cu ih s prozora i stavit u sredinu podruma i nek guraju zrak sa sredine podruma prema prozoru.

Zakljucak sam donio na tome da kad stavim ruku ispred ima snage da mi je odnese, a kad stavim iza ne vuce nista, nesto sitno, neprimjetno. Sto znaci dok je na prozoru on ne vuze vruc zrak van nego gura onaj zrak koji je ispred. Vjerojatno je to zbog toga sto su krilca tako napravljena ili je jednostavno to njegova funkcija, da puse. A sad sam duboko uvjeren da inline ventilatori su ono sto nama treba, ali ako se pogleda njihova snaga filtriranja prostora onda su oni jako skupi.
Ventilator funkcionira da uzima zrak iza sebe i gura ga naprijed, ništa drugo. To je jedino što može. To što ti na ruci osjetiš da slabo vuče odozada je čisto jer uzima sa široke površine, a prema naprijed puše usmjereno i stoga je prema naprijed puno jače strujanje zraka. Samo ti to stavi na prozor da puše prema van.
Ako pak želiš da "usmjerenije" uzima topli zrak onda možeš uzeti neku veću cijev ili pvc vreću koju ćeš staviti iza ventilatora, odnosno usmjeriti ga što da izbacuje van.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je online   Reply With Quote