View Single Post
Staro 14.03.2016., 17:46   #24
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kupio sam od njih VTX 280X, došla je neispravna.

Što im zamjeram:

1. Platio sam overseas dostavu unutar 24h, a došlo je city ekspressom, kasnilo je jedan dan.
2. Nisam dobio račun sa robom.
3. Na mail u kojem sam upozorio da nisam dobio račun, nisam dobio odgovor.
4. Sutradan kada sam napisao da je protuzakonito izdati robu bez računa, dobio sam instant račun.
5. Kartica ne radi, i na mail kako da im vratim karticu i koliko treba da dobijem novu - nisam dobio odgovor 2 dana. Moram li napomenuti da svi živi odgovaraju u roku par sati. Naprosto je za ne povjerovati da firma sa 1 zaposlenim ne može odgovoriti na mail. Naravno da kužim zašto ne odgovara ali opet...
Moje iskustvo je jako slično tvom. Naručio HDD 2014 s 5 godina jamstva.

Dobio kutiju i HDD unutra, ni računa ni jamstva nigdje, gledam... osvrćem se... da nije u vrećici skup s diskom? al 0 bodova. Odmah poslao mail, nitko ne odgovara. Poslao ponovno mail na što sam dobio link na koji mogu skinuti račun. Pitao jel mogu dobit i jamstvo, na što mi je rečeno da imam jamstvo na daljinu, i ako bude problema da će mi poslati i to. Ja odgovaram da mi pošalje jamstvo jer baš će se on za 2-3 godine ako disk krepa sjetiti da je prodao tamo nekom disk bez jamstva i da hoću to što sam platio. Odgovorio na ovaj mail nije nikad, a ja sam odustao jer rekoh, valjda neće disk krepati i zaboravio na to...

Nakon 2 godine (prije par dana) disk krepao. Šaljem mail u Modul 9 da mi pošalje jamstvo s prepiskom svih mailova otprije koje sam sačuvao iz razloga da bude problema. 2 dana nema odgovora. Šaljem ponovno mail s upitom dali ću se morati obratit nekom drugom da bi dobio svoja prava i da mi kaže kojem servisu da se obratim jer pojma nemam pošto takve stvari trebaju pisat na jamstvenom listu koji ja nisam dobio, ni naljepnicu onu jamstvenu koja ima na svakoj računalnoj komponenti ni ništa.

I stiže odgovor da vidi da je to narudžba iz 2014 i da pošaljem svoj broj telefona. Ja pošaljem broj, i još jednom lijepo i pristojno objasnim cijelu situaciju i tražim samo da mi kaže ime servisa i ukoliko je potebno da pošalje jamstveni list... To je bilo u petak popodne, odgovora nema do danas.

U međuvremenu sam saznao da je disk uvezao MSAN (postoji neka mala jadna izbljedjela naljepnica na pakiranju diska gdje je MSAN naveden, pa sam se javio MR servisu i rekli su mi da donesem disk, sreća je što WD ima online provjeru jamstva gdje mi piše da imam pravo na jamstvo do 2019 godine. Ali eto od Modula 9 ni traga ni glasa, a ni ne očekujem da će se javit više.

Uglavnom izbjegavati u širokom luku, žao mi je što sam uopće išta kupio kod njih, i bolje je platiti tih dodatnih 40-50kn skuplje u provjerenoj trgovini nego se s ovakvima natezati.

Evo i ovdje o njima i načinu poslovanja. Vidim da je to pravilo, a ne iznimka što se dešava. Poslao bi dopis nekakav nekoj instituciji o ovom slučaju koji sam imao, ali nit znam kojoj nit vjerujem da bi imalo ikakvog efekta.

http://www.vidi.hr/Racunala/Stres-Te...ski-web-ducani

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 14.03.2016. u 18:02.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote