View Single Post
Staro 11.09.2014., 20:09   #5
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vidim da si moj post shvatio djelomično kao kritiku, daleko od toga tj. nije mi bila namjera.
Jedino, makni quote iz gornjeg posta da bude preglednije
OT: Ma ne moj odgovor je ispal preozbiljan. Mislio sam ovo pokrenut kao svojevrsni topic o opcenito eGPU sustavu ako se jos neko pridruzi, a nisam osnovne informacije stavio pa reko da stavim u taj drugi post i cp u prvi. Budem malo vise o tome i svemu se raspisao naknadno. I o laptopima i adapterima, napajanjiam za iste i ostalim bedastocama.

Najmanje problema je kad se koristi intelova integruša i nvidija eksternuša. Navodno zbog nacina na koji se koristi adresiranje resursa. One navadene nvidije koje su plug n play trebaju nekakvih 128 mb za adresiranje istih kaj win7 imaju po defaultu slozeno za te x1 pcie slotove. Dok amd i 650/750 traze 256mb. Naravno ako sam dobro pohvatao sve pročitano.

Najveci problem u svemu tome je kaj niko od proizvodjaca ne stavlja nikam dostupan slot koji je brzi od x1. Zato ekipa primarno koristi nVidije jer navodno su manje osjetljive na bottleneck koji EC/mPCIE ako se koristi kombinacija intel integruša + nvidija jer onda se otvaraju vrata koristenju optimusa kaj navodno kompresira/optimizira podatke koji putuju kroz taj x1 slot/stazicu. Idealno rjepenje je Thunderbolt, ali Tb laptopi kostaju ko svetog petra kajgana, a i TB adapter u eu ispadne oko 200-300e - i gledajuci forume ekipa koja koristi TB mahom imaju mackbook pro sa iris grafom i na to nakace gtx 780 ili r9 290
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote