View Single Post
Staro 23.09.2010., 09:39   #26
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
moram navest primjer svog laptopa HP.a kupljen je prije 6godina i dan danas radi kao prvog dana kvaliteta izrade je mnogo bolja nego kod danasnjih laptopa jedino mi je toshiba zadrzala taj nivo bar mi tako laptop izgleda. Danasnji hp.ovci ili lenovo su za debelo razmislit o kupovini poogotovo ako se krecu cifre vece od 7000kn.
A cuj kad vec hoces gaming laptop pogleda dell xps-16 ili alienware heheh
gledao sam taj dell, dobar je, ali hardverski je slabiji a za iste novce... hp u jacim modelima kao i toshiba koristi nvidia kartice, cak u svim najjacim sugavu nvidia quadro grafu koja je jaka ali ne za igre...
gledao sam usporedne testove par gaming lapova, xps16 je na zadnjem mjestu... tak da njega necu sigurno jer mi ime ne znaci nista... bitni su mi samo rezultati...

a citao sam o asusu vec da najmanje rikava, jeftiniji modeli imaju nesto losiji odabir komponenata unutra, ali ovi jaci modeli su stvarno dobri i kao sto rekoh, ne kvare se... dok je za acer garantirano da ces ic po servisima...

hp i toshiba koriste nvidia kartice koje vole krepat i njih necu...

ovaj asus kaj sam naveo, G73JH je odlican, citah reviewove, samo svugdje pisu o jacem modelu, ali valjda i ovaj slabiji valja... razlika je u diskovima i cpu i kolicini rama... ali mislim da razliku izmedju 4 i 8 gb rama nebum osjetio jer nisam tolko zahtjevan... grafa je ista, jedina bitna stavka je i5 i i7 cpu, ali skuplji je za 3500 kn, pa bi to ipak zazmirio na takvu razliku cijene...

lenovo je odlican i kvalitetan stroj, samo hardwareski su stvarno preslabi za konkurenciju, doduse, znam iz iskustva da lenovo sa slabijim komponentama u vecini slucajeva radi puno bolje nego neki jaci acer i slicni, no nije za gaming, jer nije ni predvidjen za to...

meni samo treba da fino vrti bad company 2 i da je mobilno... ali naravno, pošto sam probao jače, muka mi je radit na slabijim kompovima...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote