View Single Post
Staro 27.03.2018., 14:34   #4718
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Probao sam Plex i nekako mi ta stream ideja nije bas najbolje rjesenje, imam neki dojam da se gubi kvaliteta :/
Nije to strim u klasičnom smislu, već TV direktno čita sa HD na PC isto kao i kada mu staviš SD na USB utor. Jedino što podaci idu preko LAN-a.

Kvaliteta se ne gubi, jedino je malo sporije kod preskakanja po videu, jer moraš poslat zahtjev preko mreže i čekati odziv natrag, ali kvaliteta je ista, jer materijal je potpuno isti, dapače radi se čak i o istom materijalu i disku na kojem je taj materijal.

Kod strimanja preko neta kvaliteta strima ovisi o brzini veze, ako je mala onda se pušta kvaliteta strima koji odgovara brzini veze. No ovdje je veza ona koja je definirana brzinom LAN konekcije, a to je danas rijetko ispod 100 Mbps a najčešće je 1000 Mbps, iako i ova prva zadovoljava po propousnosti što se tiče zahtjeva za 4K HDR u 60 fps.

Ja recimo video sa Youtuba ponekad dobivam sa 90 Mbps jer imam vezu koja to podržava. Unutar LAN mogu ići do 1000 Mbps, a to je i višestruko nego što treba za normalnu reprodukciju filmova, jedina razlika je u brzini odgvora kada je disk direktno spojen na TV u odnosu na brzinu odgovora kada ide preko LAN, no ako gledaš film onda je to manje važno, jer nećeš stalno preskakati naprijed nazad gdje se to najviše osjeti.
sakomako je offline