View Single Post
Staro 22.08.2018., 18:59   #3657
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Pozdrav, imam u zgradi uvedenu optiku do svog kata. Odatle pa do stana je hodnik od desetak metara. Stanari su se dogovorili da nema postavljanja kanalica po hodniku, sve što se radi mora ići podžbukno i mora se vratiti u prvobitno stanje. Oko toga nema kompromisa. HT-ovi tehničari kažu da ne mogu uvesti kroz postojeći bužir telefonskog kabela jer je premalo mjesta i kutevi su preoštrito, ne rade nikakve zahvate da se podžbukno dovede kabel do stana. Prema njima kod mene nije moguće u stan uvesti optiku. Osuđen sam na 4 Mbit/s (koliko dopušta propusnost parice jer sam udaljen od centrale), a imam optiku na 10 m od stana! Totalni apsurd!

Zaključak je da treba uzeti stvar u svoje ruke. Od istog mjesta u hodniku gdje je optika, do stana ide i glavni dovod struje, s bužirom koji je dosta širi nego onaj u kojem je parica. Probao bih kroz njega progurati optički kabel koristeći foršpan. Što mislite o toj ideji?

Zna li netko koji tip optičkog kabela HT inače koristi za taj spoj do samog stana?

Optički kabel u hodniku završava LC konektorom http://www.l-com.com/product_images/...PF-LC-SMBL.JPG Koji priključak treba biti na dijelu koji će završiti u stanu i koji se uključuje u ONT?

Pretpostavljam da su za spajanje priključaka na kabel potrebni posebni alati pa bi bilo najbolje kad bi mi u trgovini u kojoj kupujem kabel i priključke odmah spojili jedno s drugim. Postoji li trgovina koja radi tako nešto?



Ima li nade za mene ili sam osuđen na 4 MBit/s u 2018.?
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote