View Single Post
Staro 20.05.2022., 12:59   #1479
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Vidiš, meni je na MBA negdje trošilo bateriju na ranijim verzijama trenutnog OS-a (i7 je bio u pitanju), pa nije uspjela ni 4 sata surfanja izdržati. Ništa nije pomagalo. Nešto se klalo i s Logitechovim softverom i driverima od miša pa mi je tipkovnica divljala. Poslan na servis, baterija je prošla sve testove, ali je promijenjena tipkovnica u sklopu globalnog recall programa, i dalje se događalo isto dok bi miš bio spojen preko BT (MX Master 2S).
Ako se odlučiš, provjeri jel bilo kakvih recall programa za model koji gledaš, bilo ih je jako puno dosad za starije modele.

OS ko OS, ništa nije manje bugovit od Windowsa. Meni fale neke stvari na koje sam se naviknuo, tipa snap gdje si prozore u sekundi mogu postaviti u četvrtine ekrana. Ako koristiš miš, ubit će te Appleov acceleration koji je nebulozan. Fontovi web stranica su drugačiji pa ako si navikao na izgled određenih stranica, morat ćeš se pomiriti s tim. Sve je to riješivo 3rd party softverom i dodavanjem određenih pluginova. Imam osjećaj da trebam više
vremena potrošiti da si za svoje potrebe prilagodim OSX nego Windowse.

Fale mi neke stvari kao Windows Media Player Classic. VLC mi jednostavno ne odgovara. Ima još takvih sitnica kojih se ne mogu trenutno sjetiti.

Ako možeš, probaj na par dana posuditi ili probati nečiji Mac, prođi kroz sve za što inače koristiš komp i vidi jel ti to ok ili ne. Bit će skupa škola ako uletiš

Što se zvuka tiče, dobar je, aIi na iPad Pro je još bolji. 4 zvučnika, po jedan na svakom ćošku, nisam puno očekivao, tako da me jako iznenadio. Velim, isprobaj sve.

Ako te već pali minimalizam i metalno kućište, baci pogled i na Huawei Matebook i Matebook Pro. Cura ima 13” Matebook već skoro dvije godine, vrhunski složen laptop.

Ovo mi se čini kao dosta dobar deal ako ti boja ne smeta

https://www.sancta-domenica.hr/out-l...m_medium=click
Baš bum pogledal okolo jel bilo kakvih problema s tim modelom..

Slažem se, OS ko OS, al dost njih favorizira macO a ima ih koji se više ne namjeravaju vratit na winse, bar po slušanju pojedinaca koji su iznjeli svoja iskustva..
Kad si spomenuo miš, čak bih ga se riješio, navodno je onaj trackpad odličan na mac-u bar ga dost ljudi hvale. Inače koristim logitech g700s.

Eh da bar znam nekog da isprobam mac, moji dojmovi su samo iz dućana, to kratko vrijeme švrljanja po njemu..

E ovaj Huawei lap sam zaboravil, baš bum pogledal.

Tnx


Citiraj:
Autor lovranac Pregled postova
Možda da umjesto sleep mode ubaci u hibernate. Trenutno to koristim sa 5800u i ne troši ništa baterije - thinkbook 13s - 5800u. Treba mu 3-4 sekunde da se pokrene, dok se ugasi u 2 sekunde, ali barem je baterija na istom postotku.
Hmm, vidiš, vidiš, moram baš pogledat kak je podešen.. Tnx






Jel zna tko od vas, kad bi trebao bit dostupan na našem tržištu huawei matebook x pro 2022?

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 20.05.2022. u 13:16.
zvonac je offline   Reply With Quote