View Single Post
Staro 23.02.2018., 22:43   #4499
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,455
Kada sam pitao za preporuku burze/weba za kupnju crypta, nisam dobio nikakav odgovor. Nakon nekog vremena istraživanja evo nekih inicijalnih iskustava za njubove kao ja.

Kraken
Najozbiljnija burza do sada. Provjera za tier 1 i 2 je instant, a za tier 3 (veći iznos novaca) je trajala oko 7 dana. Novci preko SEPA transfera prebačeni bez problema, sjeli rano ujutro na dan kada je banka i rekla da će sjesti, cca 15min od sjedanja novaca na Kraken račun dobio sam email da je novac dostupan.
Sučelje za trgovanje je ozbiljno, s puno mogućnosti, podsjeća na ono za dionice.
Koliko vidim, cijena crypta je u rangu s ostalim ozbiljnijim burzama.
Najviše crypto izbora.

Bitstamp
Za sada neozbiljno. Definitivno najduža provjera identiteta (još nije gotovo), a dok se ne završi ne možete ništa niti vidjeti, tako da nemam uopće dojam kako izgleda trgovanje.

Bitpanda
Brza provjera identiteta, imaju live chat, bude gotovo za nekoliko minuta. Ne znam što su oni, ali burza nisu. Cijene crypta su daleko iznad Krakena, neke koje sam gledao i do 5% su skuplje. Mislim da oni ugrađuju svoj fee u cijenu, ali to je daleko previše. Fee na Krakenu je 0,16% / 0,25%, a ovdje ispada 5%.
Sučelje za kupovinu je prejednostavno. Nemate nikakav izbor, znači cijena je jedna, uzmi ili ostavi, samo unesi iznos novaca. Ne može se npr. kao na Krakenu staviti buy order ispod burzovne cijene pa da čeka pad cijene.
Nisam se udubio, ali mislim da nude kupnju karticama, ali to je novi dobar fee.

Coinbase
Šarena web stranica. Ekspresna provjera identiteta, doslovno unutar minute je trajalo.
Sam Coinbase je sličan Bitpandi što se tiče mogućnosti trgovanja, ali vidim da je GDAX njihova burza, pa je tamo vjerovatno slično Krakenu. Nisam se udubio, ali čini se na razini kvalitete Krakena.

Sada preostaje čekati dobar pad (cca 6000 USD za BTC) pa ući u željeni crypto.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 24.02.2018. u 00:20.
Libertus je offline   Reply With Quote