View Single Post
Staro 28.06.2018., 14:18   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor mradovan Pregled postova
Možda sam na krivom tragu, ali svakojake ludorije se mogu početi očekivati kad se novija elektronika vrti na starijim OS-ima kao Windows 7. Eto, na primjer, ja pokušao instalirati W7 na novi Ryzen sistem, pa miš i keyboard jednostavno nestanu na početku instalacije - i nemože dalje... neka spika oko BIOSa koji tretira sve portove kao USB3, a W7 nema drivere u instalacijskom disku... game over.

Ja bih (ako imaš rezervni disk) prvo klonirao stari sistem - da se mogu na njega vratiti ako treba. Zatim bih upgradio u Windows 10 pa probao kako radi u njemu.
To je normalno. Neke nove matične ne podržavaju Windows 7. Nije do Ryzena, već do matične.

Citiraj:
Autor damba_ Pregled postova
Instalirao sam Windows 10 i pokrenuo GTA 5 i radi.
Igrao sam oko pola sata i nikakvih grešaka nije bilo, a na win7 se rušilo čim uđem u igru.
Očito je bio problem u Windowsima 7, pošto sam ih instalirao prije godinu dana, a i mijenjao sam nekoliko različitih grafičkih pa lako moguće da su negdje ostali driveri koji su smetali za novu grafu.
Probat ću još kasnije istestirati još sat-dva da budem siguran da je sve u redu.
Sasvim moguće da je do sedmice. Makar mi BSOD baš nije logičan u tom slučaju, ali ajde, možda imaš sreće pa si riješio.
Mommistake je offline   Reply With Quote