View Single Post
Staro 27.08.2015., 13:42   #357
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Koliko treba novaca za neki malo bolji UPS?

Spojio bi projektor. ( & eventualno monitor)
Treba mi par minuta da mogu sve opušteno pogasit + 2 minute za 'cool-down'.
Vučem oko 220W i po iskustvu ,400w mi je sasvim dovoljno. No , nebi mi smetalo ni nešto jače.

Na dnu ovih što koristim piše da output divajsa nije sinusoida pa ako več dajem novce ...htio bi sinus na izlazu.
Bilo bi dobro da UPS ima i prenaponsku zaštitu da mogu izbacit ovu APC PM8GR letvu na koju imam spojen UPS.
A bilo bi poželjno da me baterije ne dođu skuplje od samog UPSa kad dođe vrijeme da ih zamjenim.

Usput ,prošlog puta kad sam tražio savjet (kad sam kupio bateriju) , vidio sam da UPS koji je uzeo Neo-ST ima mali display.
Pošto mi se informacije o statusu čine iznimno korisne , želim mali displej!


EDIT:
Malo sam pogledao po APC stranici što se nudi i....izgleda da bi trebao uzeti nešto iz "Smart- UPS" serije.
Pretpostavljam da se s APCom ne može falit pa je ovo riješeno.

2.EDIT:
Malo čeprkao po netu o ovim početnim 750VA & 1000Va modelima i očito ništa od APCa.
Navodno su promjenili neki dizajn ako sam dobro shvatio. Izgleda da ljudi žale kako se čuje cvrčanje cvrčanje & ventilator.
Nebi mi ni najmanje smetalo da se čuju kad uskoče. Ali da se čuju cijelo vrijeme? Fuj.
Mislim da bi bilo najbolje da pročitam ovu temu iz početka.

3.EDIT:
Pročitao temu i malo prošvrljao okolo.
Koliko sam shvatio , dobra zaštita elektronike traži 4 stvari.
Prenaponsku zaštitu , jači UPS nego što je potrebno, AVR tehnologiju te sinus na izlazu.
A 3 osnovne vrste UPSova su "offline" , "line-interactive" te "On-Line" .

E sad , iako su UPSovi koje koristim i više nego dovoljni za ono koliko vučem te iako je ispred svih neka prenaponska zaštita ,riješenje je nepotputno jer su sami UPSovi početne klase tj "offline" tipa.
Drugačije rečeno , nemaju AVR a ni sinus na izlazu. Inače, za neke stvari imam ona 2 APCova gomolja koja stabiliziraju napon (ako sam dobro shvatio to bi trebala biti ta AVR tehnologija) ali mi nije nikad palo na pamet da ih koristim u kombu s UPSovima i prenaponskom zaštitom. Za kombiniranje s "offline" UPSovima koje imam ,pretpostavljam da bi stabilizatori trebali iči prije UPSa jer mi spajanje stabilizatora od 1200W na 650VA UPS zvuči kao recept za nešto syebat.?

No nazad na temu ...sudeči po svemu pročitanom, UPSovi "On-line" tipa se spominju kao nešto što bi bilo odlično imati pa ...odoh na nabavu.

4.EDIT:
Ubacio "online UPS" u nabavu i....
'Najmanji' & najjeftiniji UPSovi koje mi je izbacilo su AEG.
AEG Protect C 1000VA
AEG Protect D 1000VA

Pretpostavljam da je ovaj drugi model dosta bolji obzirom da traži duplo više novaca nego prvi?
Doduše , 4k kn je više nego što bi dao za UPS ali ne kupujem to svaki dan pa je UPS odabran.

5.EDIT:
Malo prošvrlao po netu po netu i uspio iskopati rivju. Na ruskom.
Iako bi mi trebao prevoditelj na neki specijalni jeziko kojeg mogu shvatiti ,sve je izgledalo odlično dok nisam vidio ventilator. E jbg. :-/
Nakon toga sam preletio po manualu i vidio da se spominje noise od 44db ali nisam našao jel to stalno ili tek kad prebaci na bateriju.
Na osnovu daljneg švrljanja o toj vrsti UPSa , izgleda da izlaz stalno ide s baterije a inverteri traze hlađenje pa ventilatori rade stalno.
Ok za određene prostore ali za moju sobu bome ne. Mislim da ništa od "online" UPSa.

6.EDIT:
Vrag minije dao mira ...zanimalo me koliko je to u biti glasno.
Po fotografiji pozadine sam iskopao da koriste ove ventilatore a 80mm vent na 4500 rpma nije nešto što želim ni blizu sobe tako da.
Znam da je negdje pisalo "varijabilna brzina ali ipak, ništa od online UPSa Mk 2.
Nazad na početak.

U biti ...dosta mi je proučavanja nečeg u čemu se ne snalazim a pošto nema nikog da uskoči komentarom , čini mi se najpametnije novce ostavit u novčaniku.
Ionako sam u međuvremenu prebacio jedan onaj APCov stabilizator napona / ubacio ga između UPSa i letve pa pretpostavljam da je bolje nego prije.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 03.09.2015. u 12:28. Razlog: 5.edit
Imagine je offline   Reply With Quote