View Single Post
Staro 06.09.2021., 22:58   #1236
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
RBA, zadovoljan i godinu završavam u plusu u odnosu na banku
Imam u RBA VISA kreditnu, Uniqa putno (preko VISA), imam tekuće i devizne, internet bankarstvo (token), mBanking i RaiPay.
Troškovi su mi (kartica 19,00), m (3 kn), tekući za RBA direkt servise 11 + 9 i 9 za vođenje računa, 0,67€ za devizni. Dakle 56,00 kn * 12 = 672 + 100 putno = 772 kn. Kako sve nabave, točenje goriva, ... uglavnom 90% troškova rješavamo sa karticom skupi se više od 150.000 kn godišnje troškova. Za 145.000 bodova (ili ti utrošenih kuna) u programu Zlatna Rbica se dobije 1.000 kn. Kako klopu i većinu namirnica kupujemo u intesparu, na blagajni samo kažem plaćam rbicama i to se knjiži kao 1 kn troška.

Dakle, čovjek da ne povjeruje ali ja izađem sa bankom u plusu 200 kn i to još bez onih famoznih 0,02% kamata Da ne koristim putno osiguranje i da si ostavim samo token na mobitelu i ukinem onaj klasični to bi bilo još skoro 250 kn. Dakle skoro 450 kn + u odnosu na banku.
Osobna bankarica me ne gnjavi, ne žele me svakih 5 minuta nešto pitati, vidjeti me, ponuditi mi nešto ... i kada nešto pitam bankaricu dobijem promtno odgovor i ista je već tako dugo da mi je skoro frend.

Supruga ima Lepezu u ZABA i tamo plaćamo račune bez naknade i preko te lepeze imamo one kućne popravke neku ZABA verziju HAKa .. (60 kn mislim) ali je ZABA katastrofa, gnjavi, svaka promjena u poslovnicu, svako malo mail mi bi vama nešto nudili, gnjavili, osobna bankarica izmjena jedna do ručka, druga poslije ručka, treća sutra za doručak, ... još malo pa će naplačivati 2 kn jer si ušao u poslovnicu i 1 kunu jer si dezinfcirao ruke ...

U PBZu sam imao račun dok sam bio student, i zaboravio sam taj račun zatvoriti. Nisam imao nikakve troškove, da bi oni kada sam imao 40 skužili da nisam više student, tj. da nemam 26 godina (tako je nešto pisalo u dopisu ako se dobro sjećam) i počeli mi naplaćivati održavanje računa. Pitanje zašto nisam plaću i ostalo prebacio kod njih. Zato jer ste tada imali Americen koji kao i Diners nitko nigdje nije primao, a i kad malo bolje razmislim, malo duže vam je trebalo da shvatite koliko imam godina i da bi mi mogli počet naplaćivat održavanje računa na kojem nema prometa već skoro 15 godina. Ostajem kod RBA do daljnjeg.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 06.09.2021. u 23:15.
Black Dragon je offline   Reply With Quote