View Single Post
Staro 12.07.2016., 16:46   #85
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Opala, pa vidim ja da nisam sam u iskustvu sa ovim servisom.
Evo da napišem malo o svojem iskustvu.
Radi se o Nexus 7 2nd ediciji (2013).
Kupljen je 17.12.2013. u Protisu.
Od prvog dana je bio u zaštitnom odjelu i imao je foliju na ekranu (ali to je manje bitno jer to nije bio kvar).
Dana 22.01.2015. je predan u S1 na popravak radi neispravnog utora za punjenje/data prijenos (micro USB).
Jednostavno je olabavio i više nije primao kontakt. Naravno, nisam imao kako puniti uređaj pa sam to reklamirao.
Uređaj je popravljen za 4 dana, dakle 26.01.2015. i tada je i preuzet.
Normalno, ne sluteći ništa, sve potpisao i preuzeo ga i odnio doma da ga isprobam.
Prvo što sam primjetio je da je obrisan skroz (što meni nije bilo problem, ali da te barem upozore prije), drugo sam primjetio oštećenje na kućištu gdje su zagurali štogod da bi ga otvorili (što me još više razljutilo kada sam saznao da se toliko lako otvara samo noktima da to nije normalno), ali nije velika šteta pa reko, ajde, tko ga j. Bitno da radi.
Znači točno nekih godinu dana je trajao dok se taj utor nije razmrdao, i naravno da je otprilike toliko opet trajao i nakon "popravka". Ali sada je već prošla original garancija na urešaj, a dio koji su zamjenili oni na papiru garantiraju samo 6mj.

Neda meni vrag mira (jer mi to nema smisla, pa zamjenili su dio sa novim, zašto garancija samo 6mj.?) i idem se malo raspitati o zakonima i pronađem ovo:
http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima
konkretno "Članak 425."
koji kaže;
"Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio."


Iz čega je vidljivo da bi mi na te, zamjenjene djelove, garancija trebala teći od početka. Prvotna garancija je bila 24mj.

I tako ja njima pošaljem mail sa svim ovime što sam i vama gore naveo da bi oni meni odgovorili ovo;

"Poštovani,

Trgovac je davaoc jamstva te je isti dužan ispuniti sve zakonske obveze prema Vama,- ne servis.
Obratite se trgovcu.

Lijep pozdrav,

System One"

Da, gramatika na razini usluge. No nebitno.
E sada, što mislite, dali su u pravu (još se nakon toga nisam javio Protisu) ili samo skidaju odgovornost sa sebe (jer oni su ti koji su ugradili rezervne djelove). I dali se ja uopće mogu nadati, gledano na ovaj zakon, bilo čemu pozitivnom ili sam fakt?

P.S. Imam svu dokumentaciju sa prvog servisa i dakako original računa od kupovine.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote