View Single Post
Staro 24.08.2015., 16:16   #102
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor fartorix Pregled postova
Problem je nastao u UPS-u (tek u HR) navodnim oštećenjem pošiljke, kasnije i sumnjom u krađu itd. Dok je trajala istraga u UPS-u Computer Universe me prvo zavlačio a kasnije u potpunosti ignorirao. Vidio sam da su imali gro problema sa kurirskim službama kod nas (sve vrste prevara) ali to ne znači da ja moram čekati dva mjeseca dok UPS provodi istragu ili što već, jer ja sam svoje platio a nikad paket nisam ni vidio. Dobio novce nazad samo zahvaljujući PayPalu.
Nije mi namjera pravdati CU, ali ovdje CU nije niti trebao ikakve ustupke raditi.

Identično je i u HR, nakon prijave nedolaska paketa, bilo to direktno kod kurira ili preko dućana kod kojeg je kupljeno, pitanje riješava kurirska služba. Stvar je trgovine hoće li ti izaći u susret ili će rješavati sve po špagi.

Naime, usluga dostave je plaćena najvjerojatnije s osiguranjem u iznosu cijene robe (minimalno), te nakon slanja CU ne odgovara za štetu koja se dogodila samom paketu u toku dostave. To bi trebalo biti relativno fino sređeno: ako se roba stvarno izgubila, osiguranje će isplatiti vrijednost robe (+ amortizacija zbog kašnjenja pošiljke), te će tek nakon toga CU isplatiti novac nazad ili ponovno poslati paket. U DE stvari stvarno tako funkcioniraju.

Kako je postupak u procesu, CU nije dužan unaprijed tebi poslati novi paket ili vratiti novac.

Koliko je ljudi, pogotovo preko online trgovina (ne)hoteći dobilo višestruke artikle samo zato jer nešto nije došlo u nazivnom roku. U ovom slučaju se takve malverzacije izbjegavaju.

Ukoliko se na kraju tebi isporuči paket i on bude oštećen/nepotpun/s neispravnom/neodgovarajućom robom, onda se javi direktno CU. CU tada rješava sve sam sa UPS-om, te najkasnije po povratku paketa riješava se s krajnjim kupcem.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote