View Single Post
Staro 21.04.2022., 23:13   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Kako saznati što mi ponekad nakratko ubija mrežu.

Dakle svakih xx dana par dana mi nesto ubija mrežu, tuto kompleto lockdownna 10-15 sekundi nista ne radi, niti prema vanka niti lokalno i kad pocmu epizode to se desava svakih 5-10 minuta.

Bio sam uvjeren da je to radio TP link Archer C2, ali njega sam nedavno izbacio iz jednadzbe ali problem je ostao isti. Pristup vanka nastavlja raditi skroz uredno(spojim se direkt na ISP router i radi okej). Spojen sam isključivo Wifijem, problem je isti i ja 5 i na 2.4ghz i spojen na Mikrotika ili EAP110

Trenutni setup je:
A1 Fritz i zyxel lanom i powerlineom na "glavni router" Mikrotika Hap ac2, vecina uredjaja je spojena na njega, i jos EAP 110 u drugom dijelu kuce sa par spojenih uredjaja.

Na kompu sam pokusao uhvatiti sa Wiresharkom jeli ima neki broadcast koji zaspama mrezu, ali nema ništa ili ja to krivo gledam.


U Mikrotikovom logu isto nista ne vidim. Na mrezi ima cca 50 uredjaja od kojih je dosta ne pristupačnih IoT uređaja tako da ih ni ne mogu pogasit točno u trenutku u kojem sve crkne.

Pokušao sam ugasiti sve kompove kojima mogu pristupiti, ali problem ostaje.

Sad mene zanima jeli postoji neki alat ili za mikrotik ili za komp, koji moze radit monitoring i primijetit kad i od koga problem nastane ili mi pomoc u pronalasku "krivca"Anydesk+Wireshark rade ko super kombinacija jer tocno znam u kojem trenutku stane raditi
OuttaControl je offline   Reply With Quote