View Single Post
Staro 09.12.2008., 01:47   #105
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Opet generalizirati i pricate gluposti. Svaki auto danas koji uzmes je jednake kvalitete i moze te sluziti i nemora te sluziti. Sve ovisi kako ga servisiras i kako ga vozis. Naravno ako se na autu izivljavas da ce prije ili kasnije nesto riknuti. Osobni auto nije napravljen zato da se izivljavas na njemu. Ako zato kupujes auto kupi nekakav takmičarski auto Grupe N i plati par serviser koj ce ti ga servisirati uz pistu na grobniku.

Mislim sad ste poceli pljuvati po toj 206. ok auto bas nije uzor neke toyota pouzdanosti, ali da je smece, pa bas i nije....

Mislim evo meni je frendu na MLu starom 3 mjeseca koji kosta 600 000 (i kusur) kuna prosli tjedan krepala elektronika retrovizora. jednostavno se ujutro nisu htjeli odklopiti. I sad je taj auto smece? Pa bas i nije...

Smece moze biti servis i servisna mreza - ali nikako auto. Pa bila to kia, pug, mercedes, jaguar...

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Frend mi ima prvu seriju Puga 206... najjace mi je kad mu lijevo svjetlo gori, a desno ne.. pa nakon minut desno gori, a lijevo ne..itd. ... problem elektronike koja kontrolira svjetla (mislim, WTF?)...

I nemojte sada reci da je aut ostar... imaju moji doma starog Daewoo Lanosa sa 40 tisuca km vise i dvije godine vise na grbaci.. pa ne "zmiga" u mraku

Uglavnom, ni ja ne vjerujem previse Pugu(da ne govorim da su i preskupi)... iako vjerujem da ima hrpa zadovoljnih vlasnika bez primjedbi...
Bravo. Mislim meni frendu na CRXu koji je uzor pouzdanosti vec pol godine ne radi lijevo svijetlo jer je elektronika tako odlucila, a decko je studos i nema love da si priusti sad majstora koji ce mu pregledati sve zice od struje. Godine, vrijeme, losa briga i jebiga riklo je. Sad je auto zato smece? Nije. Das parsto kuna majstoru i popravi. Naravno ako je imalo sposoban.

Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Nemoj kupovat modele koji tek dolaze, uvijek imaju greške koje se isprave kroz godine. A za Renault sam čitao da je među najnekvalitetnijima. Uglavnom, gledaj neki model koji je već par godina na tržištu i prošao je neki facelift..
To se zovu baby bugovi i zato auto ima GARANCIJU. Mislim da mi rikne na novom modelu nesto pa nebi iz servisa izaso dok mi nebi popravio auto i dobio blowjob od tajnice. Sto je tu problem? Halo imas naljepnicu di pise assistence i ono zoves odma i hebes svima po spisku. Ti si citao da je renault najnekvalitetniji. E pa nije. Servis moze biti los, a ne auto.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
206- katastrofa od auta
neke serije (vecina) su imale problema sa elektronikom - od esp-a do svjetala
drzanje u zavoju - katastrofa
frend koji ima 206 je rekao da ga ne preporuca nikome i da nikad nijednog peugeota nece vise kupit
Moj prijatelj vozi mazdu i kaze da ne preporuca taj auto nikome. Sad pazi razlog.

Tenkre je razjebo zadnji most. Jel moram reci da mu je pojam subotnjeg izlaska parking trgovackih centara i okretanje pod rucnom. Mislim stvarno cudno. Zato se i zove parkirna kocnica, a ne okretna rucica, rucica za 360 ili brzopotezni okretni ventil.

I sad je njemu taj auto smece.

Mislim. Jel se itko od vas zapitao kako ti ljudi voze te aute? Crveno podrucje rada _nije_ oznaceno crveno zato da instrument tabla bude zanimljivija i šarena nego zato da ti oznaci prije cega da preslatas. Mislim sve to divno krasno, ali kad ga koljes zaklat ces ga prije ili kasnije.

Tako sjedim ljetos na kavi sa dvojcom prijatelja i ovaj jedan mi se zali kako mu je na 90 000 otisla brtva glave na 407. Reko nis cudno kako taj auto vozis. Em si kupio reklamni primjerak kojeg su nerazradjenog klali razni gelipteri kao moji prijatelji novinari i jos gori debili na otvoreni vratima kad ti daju auto na upotrebu. Nemoram ni pricati da ga taj covjek stvarno, ali stvarno tjera ko vraga. I onda mu ovaj drugi prijatlj pametno odgovori ja imam 350 000 na golfu i nisam mjenjao brtvu. Normalno da nisi kad ti deda vozi auto i auto nije vidio preko 3000 okretaja.

Mislim realno gledajuci sad normalno da je postotak kvarova jednog BMWa manji od jednog puga 206. BMWe uglavnom voze poslvoni ljudi koji VIDI CUDA ne ganjaju te aute ko gresne duse. A 206 je auto nekog studenta koji ga nije ni zaradio ili nekog nadobudnog balavca koji si ga je kupio da pali gume na njemu. Sad da idemo radit statistiku na 1000 prodanih BMW 5 i puga 206 siguran sam da bi populacija kupaca puga bila 2 i pol puta mladja. A svi znamo kako se balavurdija (sto godinama sto u glavi) ponasa prema autima. Tako da to mozes komotno zaboravit. Statistike su tu reda radi.

I ono sto ljudi ne shvacaju. Auti. svi cestovni auti uz iznimke kod proizvodjaca (m serija, F1 serija, sti serija, RS serija, GTI serija) NISU predvidjeni da drze duge napore. Dakle tvoj (karikiram sad za marku) megane 1.6 16v _NIJE_ predvidjen da ga drapas +6000 preko sljemena. Da izdrazat ce, ali kolko puta ? Dakle to NISU auti koji su predvidjeni za to. Nisu.

Ja odgovorno tvrdim da ne postoji cestovni auto bez prerada koji ce izdrazati sat vremena grobnika sa prof. vozacem bez stete na sebi. Ne postoji. To sto ima crveno na obrtaljki znaci da moze izdrzati kratkorocno vecu turazu, a ne stalnu.

Jos bi se htio dotaknuti servisa u zagrebu. Mislim slusam stalno i stalno kako je fiat los auto. I dobro ono stvarno covjek pocne mislit je istina je auto je smece. Ok. Sad igrom slucaja jednom covjeku treba zamjeniti brtvu glavu na drugom tipu auta (dakle ne fiatu) i taj covjek dodje do majstora. Super. On sretan nasao majstora koji ce mu to napraviti dosta jeftinije u fušu. Genijalni majstor mu je zabrtvio sa ljepilom brtvu i to tako da je auto pustao vodu na 2 cilindra. Nemoram pricat da nije tokario glavu, zamjenio brtvu i slicno. Pa takav kripl radi u ovlastenom servisu. cisto sumnjam da je tamo nesto bolji nego u fušu di mu neko moze otkinut glavu zbog toga... Tolko o majstorima.

Meni je auto doslovno par tjedana bio neupotrebljiv jer mi genijalci u OVLASTENOM servisu nisu mogli dijagnosticirati kvar na bobini. Nemoram reci da im je sef servisa iz slovenije telefonskim putem rekao da je u bobini sigurno stvar, ali ne... Bitno da je meni sef servisa rekao da je to cukanje sigurno zato sto ja neznam vozit (bio sam tada friski vozac). Point: Majstori, majstori, majstori. ne auto. majstori. Takvu kolicnu fušarenja, nekompetentnosti i bahatosti nisam vidio nigdje kolko sam vidio u servisima po Zagrebu i to za sve marke vozila. Vani ne da bi izgubli licence nego bi ti jos i odstetu placali.

Sve to lijepo fino ako imas svog majstora. Onda ti je auto mrak. ali najveca nocna mora je kad nemas majstora koji nece praviti budalu od tebe i onda ti svaki auto postoje nocna mora.

Jos bi se htio necega dotaknuti...

Zadnje vrijeme cujem sve vise i vise zaljenje ljudi kako se zale na lupkanje zadnjih mostova. No shit. Mislim lezeci policajci u zagrebu + kvaliteta prometnica da vozis hummera ces razjebat prije ili kasnije auto. A to nam nisu krivi gradski oci nego debili koji se tako voze da se mora rabiti takva represija.

Tipican primjer je Krapinska ulica (izmedju selske i ozaljske). Mislim tamo su morali staviti lezece + stupice (sad su i kod djamije) jer je zavoj u S i tamo su ocito nadobudni driveri brusili svoje vozacke vjestine. Igrom slucaja mi kolega sa faxa gore ima stan i sa njegove terase smo ljeti po noci znali gledati sto debili tamo rade. Grad, ljudi, 2 zebre, 3 trake (2 u jednom smjeru, 1 u drugom) i S zavoj. Mislim tamo je trebalo nakalemiti stalnu patrolu sa murjom i doslovno tuc te kretene sto se tamo radilo. Mislim kolko glup moras bit da ides tamo brusit na nepreglednom zavoju svoje vozacke vjestine?? Jos je i parking i ono samo ti neko moze izletit van?
Fleks je offline