View Single Post
Staro 11.10.2014., 13:06   #15
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Neznam kolko je povezano s tvojim problemom ali ne škodi probati. Meni se pri prijelazu s TN samsunga na današnjeg IPS della pokazalo najbolje isključiti ClearType. Probaj isključit ili se igrat s različitim konfiguracijama ClearTypea pa vidi jel ima pomaka. Naravno, sve ovo podrazumijeva digitalnu vezu s monitorom (DVI, HDMI, DP).

Kaj se tiče štekanja youtube-a, moguće da je problem na relaciji adobe flash i akceleracija na grafici. Da to provjeriš, skini chrome, u adress bar upiši chrome://plugins/ i tu disable na sve kaj se zove flash. Nakon restarta (chromea) youtube bi se trebo učitavat kroz HTML5 i to bi trebalo zaobić potencijalne probleme s akceleracijom.
Druga mogućnost ostaje pitanje frameratea. Ako je materijal snimljen i uploadan u 25/50 fps to se pokolje s refrešom monitora od 60Hz(fps) i dovodi do trganja slike, pogotovo kod panning shotova. Probaj s materijalom poput capturea iz igara di je u pravilu 30-60fps.
Evo ja isključio Flash u pluginsima i za sada sve radi bez problema, ali vidjet ćemo oće ki tako i ostati.
Prki je offline   Reply With Quote