View Single Post
Staro 11.03.2018., 10:12   #4331
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Vega 8 vs vega 11 pokazuju da je memorija usko grlo.
Ddr4 DC 2933 je must have.

To je snaga skoro kao gtx 750 ili gt 1030 ili rx550..


Još uvjek ne mogu vjerovati kako je r3 2200g isplativ procesor (gledajući cijene proceva i grafi uključujući njuškalo)..novo u dućanu 750kn, odličan cpu + grafa gratis
Ne znam.
Mene to podsječa na fm2,+ socket.Niti vrit niti mimo.Ok,proc je isplativ,ali niti nemamš neku pilu od proca,niti neku grafiku za ozbiljniji gaming.Danas gtx 750 i nije nešto za novije igre.Nije ni za rudarenje!
A zna se kakve se konfe kupuju za gaming,a kakve slažu za htpc.A ako ideš na htpc varijantu sa povremenim gamingom,možeš opet uzeti solidnu grafičku za parsto kn,i ok proc za istu lovu.A moraš se dobrano isprsiti za ddr4 danas!
Znaći,primjer:
Fx 8300-400kn
Neka mini ploča-200kn
mema 8gb-300kn
gtx 750ti-400kn
Eto 1300kn,a grafička je možda i dosta jača od te integruše.
Ovako ,samo ti je proc 800kn!
Ne tvrdim da sam u pravu ,nego gledam u kontekstu da si ja slažem nešto takvo danas.Ako hoću gaming stroj išao bih na r5 1600+ jača grafika,a ako slažem htpc išao bi na ovu jeftiniju varijantu.
Evo ,ja imam nešto slično u kompu sada i izuzev grafičke koja vrijedi malo više ,ovo ostalo je jeftino ,a bome vrti sve lijepo za današnje pojmove.
Taj r3 je isplativ samo onome tko hoće nešto kaj malo troši i novo.Da vrti 4k i takve stvari,ali za sve ostalo, ne prolazi.Rađe bi se protegao do r5!
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 11.03.2018. u 10:20.
emilblomsky je offline   Reply With Quote