View Single Post
Staro 29.08.2011., 22:54   #163
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Predobar je za tu lovu... Sam me to za grafu buni, iak vjerujem da je greska na hp stranici, al ajd, saznat ce se to kad tad... Valjd ce ga netko kupit dotad
Iak mi nece trebat jos 2 mj, dodje mi da ga odmah uzmem, al opet, mozd pojeftini u tih 2 mj, il dodje llano po mrvicu visoj cijeni, pa njega ubost... Ipak, cekat cemo malo, i kad dodjem u zg, pogledat ga uzivo u linksu, i otic narucit u protis il tak nest
-Pozdrav svima, ja sam ovdje novi - pročitao sam ove stranice neki dan i neplanski kupio spominjani laptop (kojeg sam uživo vidio prije dvadesetak dana u jednoj trgovini po večoj cjeni) pa da napišem koju informaciju iz prve ruke jer sam ga upravo danas dobio...

prvo Za grafu: greška IPAK nije HD 4250 kako se ponegdje navodi nego HD 6310M

Dakle rječ je o ovome:
HP 635 LH426EA (AMD APU E-350 Dual Core 1600 Mhz + VGA Radeon HD 6310M), (AMD A50M FCH Chipset)

Prisutni priključci i uređaji:
3x USB 2.0
1x Lan (RJ45)
1x HDMI (digital audio/video out)
1x VGA (analog video out)
1x 3.5mm audio analog out (headphone/line)
1x 3.5mm audio analog in (mic)
1x SD/SDHC/MMC card reader
1x priključak za mrežni (strujni) adapter

1x Webcam
1x ugrađeni mono mikrofon
1x DVDCD RW (8x )
WiFi + bluetooth, 320 gb sata disk, 15,6' anti-glare ekran, Li-Ion 6 ćelija, instalirani SUSE Linux Enterprise Desktop OS 11,

S računalom se u kutiji dobije kratka uputa na jednom papiru, jamstvo, strujni kabal+punjać, u kutiji se također nalazi hp torba kakve se slične mogu nači u trgovinama za nekih 60-70 kuna.

-Kupio sam ga na putem webshopa, ćim sam ga izvadio iz kutije vidi se da je rječ o jeftinijem stroju ali to ne znači odmah da je kramp. Na poleđini samo piše Product of China. Kučište je glatko matt prilično robusne izrade, najveći minus dajem kučištu (poklopcu) ekrana tj. rub poklopca je preoštar - jeftinije djeluje od kučišta računala. Uglavnom s obzirom na nisku cjenu računalo je sasvim solidne i pristojne izrade. Ekran je anti-glare (matt, antirefleksijski što mi je bilo jako važno), nemam puno iskustva sa lcd ekranima pa mi se slika čini sasvim OK - nečak mi ima HP g6 sa sjajnim glare ekranom, njegov ima nešto izraženije i ljepše boje te bolji kontrast ali odraz u ekranu i refleksija mu je velika mana pa je anti-glare pun pogodak. Stereo zvučnici Altec Lansing se nalaze s gornje strane računala tik iznad tipkovnice.

-Punjač je malih dimenzija (65 W) i da napuni bateriju 100% dok je isključeno računalo trebalo mu je nešto manje od dva sata, za to vrijeme punjač gotovo da se nije ugrijo. Još nisam provjerio kako se grije punjač dok je računalo spojeno na el. mrežu. Kada sam uključio prvi puta komp indikator batt. je pokazivao da je baterija puna oko 30% i s time sam radio gotovo dva sata, za to vrijeme ventilator procesora je vrtjelo non-stop (u Biosu je inicijalno vent. podešen na always ON) - računalo se za tih dva sata nezahtjevnog rada gotovo nije ništa ugrijalo. Inače opcije u biosu su prilično mršave, nema se gotovo ništa za podešavati. Trajnost rada samo na baterije procenjujem negdje na oko 4,5 sata iako u specifikacijama piše više od pet sati...

-Skinuo sam donji poklopac i vidi se jedan 2 gb ddr3 modul proizvođaća Elpida, ispod njega ima još jedan prazan utor za još jedan ddr3 modul. Isto tako vidi se jedan mini PCI-E utor i u njemu utaknut Atheros bežićni combo modul (Wi-Fi + bluetooth). HDD je sata Hitachi HTS54323, u radu se ponekad čuje pomicanje glave - imam jedan WD 2'5 portabilni disk od 250 gb kod kojeg nisam to nikada čuo.. Čini mi se da je najlošija ugrađena komponenta optička DVD/CD jedinica ali možda se i varam.

-Po pokretanju kompa treba konfigurirati nekoliko stavki, kao jezik, lozinku i slično. Linux je djelomično preveden na Hrvatski no nema podršku za HR tipkovnicu što je čudno, pa kada stisneš recimo slovo š izbaci čudni znak - no mislim ako se netko odlući ostati na instaliranome OS-u da se to može ispraviti nekom nadogradnjom ili slično. Na desktopu se nalazi mapa HP Dokumenti a u njoj nekoliko manjih pdf datoteka među ostalima i malo opširniji Notebook User Guide (ENG.) nego što se nalazi u papirnatom obliku u kutiji. Među ostalom instalirani su Ati driveri za grafičku koji kažu da je grafička HD 6310M, ipak nije HD 4250, HD 4250 dolazi isključivo sa AMD RS880M Chipsetom.
Nemam iskustva sa linuxom ali mi se čini sasvim ok pa ču ga i ja neko vreme proučavati

-Još nekoliko sirovih podataka koje je pokazao hardware info u predinstaliranom Linuxu dist. Suse Ent.

-DVDCD TS-L633R (dakle Samsung optički pogon)
-Samsung LCD Monitor
-SB700/SB800 USB EHCI kontroler
-SB700/SB800 SATA AHCI
-AUDIO ATI Azalia (Intel HDA)
-HP Webcam 101
-Bios ver F.24
-Realtek SD/SDHC/MMC Reader PCI
-RTL8101/RTL8102 PCI-E Lan
-Atheros AR9285 PCI-E

-Pokrenu sam instalaciju WIN_XP SP 3 sa uključenim sata amd ahci driverima samo da vidim kako izgledaju particije:

-: (EISA Utilities) 10240 mb, free 3966 mb
C: 2048 mb, free 2048 mb
E: 25600 mb, free 25600 mb (u stvarnosti zauzeto 7.0 Gib)
F: 267356 mb, free 267356 mb

tako to pročita instalacijski disk windowsa dok u linuxu file systemu se to drukčije vidi, pretpostavljam zato što je prva particija fat a ostali tri ext3 file system nepoznat winu. Linuxi su instalirani na e particiji ali bih volio da mi netko od vas bolje objasni što znaći EISA Utilities (Koliko vidim tu se nalaze razni HP alati, updates, tools, os recovery i sl).

-Eto toliko, nadam se da sam malo pomogo ako se netko zanima za taj laptop, s obzirom koliko sam ga platio i ono što sam dobio i što sam vidio nakon prvog dana druženja sa njim ja uglavnom zadovoljan...a uzeo sam baš taj model prije svega jer mi ne treba ništa skuplje a služit će mi prije svega kao drugo računalo za povremeni rad po potrebi... za nezahtjevne sasvim ok računalo.
Zero_X je offline   Reply With Quote