View Single Post
Staro 01.03.2011., 15:36   #22
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
OC komponenta kao i5 2500k poteže za sobom kupovinu bar još dva elementa,kvalitetno napajanje i kvalitetan hladnjak,ne znam dali sa i5 2500k ide onaj intelov dobar hladnjak što ide sa i7 2600k ?
U ovu konfiguraciju bi najbolje bilo staviti neko jeftino napajanje od 450w i kučište do 150k.
Sve bi to radilo vrlo postojano bez OC-a i vrlo decentno.

Mogla bi ta konfiguracija onda i ispod 6000kn
Nitko ne govori da se sve komponente moraju kupiti odma. Imho, pametnije je sad kupiti bolji proc (2500k) pa poslije nadoplatiti za cooler nego obrnuto..
Btw, moze i tvornicki cooler bez problema izdrzati umjeren oc (npr. 3,6-3,8Ghz) koji je dovoljan za 24/7.. Ljudi sa kvalitetnijim (provjetrenijim) kucistima
mogu cak i 4Ghz drzati pod kontrolom, gledajuci da vecini primjeraka i5-ice ne treba vise od 1,22v za 4Ghz.

Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
...Što se tiće napajanja kao osnove sustava ja baš mislim obrnuto,da se napajanje stavlja na kraju kada se vidi što sve ide u konfiguraciju
te se onda odabire.
Naravno, ista stvar je i s autima.. Pa ne slaze se auto tj. karoserija i sve sto ide u nju okolo motora, nego se motor stavlja zadnji...
Samo ocu reci da sisa 430 ili cors cx400 mogu drzati 2500k bez muke, nema nikakve potrebe za "kvalitetnijim" napajanjem od ta 2.
Osim naravno ako ciljas na extremni oc cpu-a i grafe (sto cisto sumnjam da je slucaj), tako da ...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote