View Single Post
Staro 04.12.2014., 15:07   #3791
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Imam par pitanja i molim mišljenje onih koji imaju više iskustva...

Prvo, kada kupujem od nekoga tko na prvu neće da šalje u Hrvatsku ali kad ga pitam na private navedeno mi odobri uz napomenu recimo koštati će 10 €, da li prije kupnje on kod proizvoda mora dodoti opciju shipping to Croatia ili kada ja kupim item može i tada dozvoliti tu opciju nakadno? recimo ako je rijec o aukciji da li ja prvo moram dobiti taj proizvod da mi on otvori opciju shippinga ili on to može i prije?
Što ako dobijem na aukciji proizvod na kojem piše da ga šalje recimo samo u USA, a ja ga isto kupim odnosno probam kupiti ili nisam gledao gdje shippa, i onda mi prodavač odgovori da nema šanse da ga šalje u Hrvatsku, ali da li može dati ujedno mi i negativni feedback?
Što ako ja prodajem proizvod kao neispravan odnosno "as is" i kupac mi se javi da je mislio ovo ono i želi novac da mu vratim a on mi nazad proizvod. Da li sam zaštičen jer sam napisao da je proizvod neispravan i da li mi može svejedno dati negativni feedback kao prodavaču? Što ako prodajem ispravan proizvod ali se njemu ne svidi i pocme me ucjenjivati negativnim feedbackom?

Dalje, primjetio sam da dosta stvari što se prodaju na aukciji završe ponovno na aukciji, često mi se požali prodavač da je kupac na kraju odustao i da mu se to već peti put desilo. Prvo, zašto mu prodavač ne da negativan feedback? i može li uopće? Drugo, nastavno na ovo primjetio sam da kad dam ponudu recimo pola sata prije kraja aukcije da takvi debili daju veću ponudu od mene i kad dobiju na kraju odustaju?! Valjda procjene da im se ne isplati za toliki novac kupiti...ali naravno nije im bitno što su mene sjebali i prodavača koji smo bili ozbiljni. Češće uspijem kupiti proizvod za kojeg sam dao par dana prije ponudio na aukciji minimum i maximum cijenu jer primjetim da se takvi debili ne kaće toliko na ovakve kupnje (naravno, ovo nije uvijek pravilo).

Sve me ovo interesira jer mislim malo po ebayu raditi, do sada sam rijetko bio isključivo kao kupac pa me zanima isplati li se sve to jer ne želim prema primjerima ovako prodavati robu 10 puta pa da me netko zahebaje i slično....

Hvala!
prowler je offline   Reply With Quote