View Single Post
Staro 25.05.2020., 13:54   #41580
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Čuj, piše i na mom Giantu made in Netherlands pa sigurno nije okvir od tamo
To što je made in Italy i nije neka prednost, da ti iskreno velim. To je najmanje važno od svega na biciklu.

Istraživanjem si već počeo gledati dobre bajkove sa odličnom/modrenom geometrijom i ono najvažnije - provjerenom kinematikom suspenzije! Cube tu možda još najviše zaostaje (geometrijom da, dijelovima ne) od navedenih (Trek, Marin, Focus) no sigurno je bolji od Made in Italy .

I sada si došao do točke da ćeš istraživanjem vidjeti da je na fulki osim geometrije i suspenzije/kinematike (recimo da svi bicikli osim made in italy su tu dobri), razlike od 8000kn između Focusa i Treka velika. Moje mišljenje (više puta sam ga iznosio tu) je da na biciklu osim geometrije i suspenzije najvažnije tri komponente - kotači (da ih ne moraš stalno španati i ravnati), kočnice (da možeš zakočiti) te amortizeri. Te tri stvari će imati najveći utjecaj kako uživaš i brzo/sigurno ideš na biciklu.
Imao sam Treka i Focusa i to su veoma dobri bicikli. Različiti u načinu na koji se voze, ali opet - sjajni. 8000kn je velik novac i mislim da se ne isplati razlika Focusa i Treka. S druge strane, ako kupiš Treka, nećeš morati ništa mijenjati - best buy (čak i iznad toga) dijelovi su gore i nadogradnje se neće uopće osjetiti. Bontrager sic štangu ćeš reklamirati par puta, ali i KS nije ništa bolji na Focusu. Za početnika u FS-u bih uzeo Focusa i onda za godinu dana uzeo tih ušparanih 8000kn + prodao Focusa i uzeo neku drugu beštiju od bicikla jer ćeš onda već biti pametniji što nedostaje. I njega ćeš onda platiti 25 000kn
Nisam neki zahtjeni, ali htio bih neki solidan FS da baš odmah u startu ne moram ulagati . Početno ulaganje mi je najgore ipak je to dosta para u startu. Focus mi je promakao i nema ga više nigdje u hr, a ni oni slovenci ga nemaju više. U hervisu ne znaju hoće ga više dobivati... Obišao prošli tjedan nekoliko trgovina jedino su dostupni Marin bicikli i Trek. Sjeo sam malo na Hawk hill 2, rifta nisu imali u trgovini u mojoj veličini, i neko mi prednja vilica nije baš nešto i na shocku mi nedostaje lockout. Inače sam filing i rama su mi djelovali odlično. Morati ću se jedino priviknuti na širi upravljač. Mislim da je ipak preslabo opremljen za te pare pogotovo po orginalnoj cijeni.
Moram se još zaletiti do Ghosta i dsg-a (FYI, dsg u ilici ne radi trenutno).

Sjetio sam se da je ntko tu pitao za neki bike iz decatlona pa sam išao pogledati kaj oni imaju. Nemaju neki trail, ali imaju ovu finu xc mašinu, barem na papiru djeluje dobro:
https://www.decathlon.hr/mtb-rockrid...d_8545706.html
Neka mišljenja o tom biku?

Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Drugim rijecima kupit ces vrecu bez dna prije ili kasnije
Hehehe... Pa ne znam, kao što rekoh nisam neki zahtjevni, ali nije mi problem kasnije uložiti soma dva godišnje ako pomislim da mi baš to treba . Samo volim kupiti nešto solidno odmah u startu.

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Imam ti ovaj model, al izdanje 2015 koji valjda nema nijednu zajedničku komponentu s ovin 2020 modelom A vidim da je i nedostupan...
Inače je u svijetu koliko para toliko muzike pa tako i ovdje, dobar je ovo bajk, al ima dosta boljih (čitaj: skupljih)... za moje potrebe koje bi ukratko bile - malo udobniji XC, mi je Stereo odličan
U keidel sportu nemaju ništa od onoga kaj sam gledao. Čak su mi rekli da im stiže neka roba, ali ništa još. Na telefon ih je skoro nemoguće dobiti, a kad tamo dođeš računaj da ćeš barem 15-20min stajati u redu. U protea sportu pak imaju valjda cca 40 bicikla koji su na servisu i polupraznu trgovinu.
Šta nam uradi ova korana....


Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Dijete odusevljeno 🎉
Koliko dugo je trebalo da stigne obzirom na koronu? Ovaj tjedan ju naručujem...
Sonim je offline   Reply With Quote