View Single Post
Staro 30.01.2013., 18:12   #30077
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Mene samo zanima kad Shan bude sklopljen koliki ce biti ceh, mislim da ce biti zanimljivo

Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
pod umjereno-teške staze mislim na vožnju po utabanim cestama bez krupnih kamenja ili nekih drugih većih prepreka. ne mislim skakat i izvodit bilo kakve akrobacije ali želim da mogu bez problema skrenuti na poljske ili šumske putove...ne znam kako da bolje definiram. ja sam taj bike kupio ishitreno jer sam naletio na 30% akciju (zadnji dan prošle godine), plaćen je 2400kn. vratit ga baš i ne mogu ali pošto mi trgovac nije dao točne podatke o mjenjaču (frend mi je preporučio da ne idem ispod acera opreme a na njemu je altus), spreman sam zvati šefa..pare sumnjam da mogu dobiti natrag, jedino zamjena.
Problem kod prvog bajka je taj sto se uopce ne zna koju opremu ima jer ne pise, ali ajde recimo da ima sve Altus, iako je pametno prije kupovine znati koji je pogon, lanac, kazeta, kotaci i nabe na njima, koji su mjenjaci najmanje je bitno jer se lako zamijene za bolje. Na ravnom asfaltu, makadamcicima i sl. ionako svaki dobro salta.

Drugi bajk je naravno bolji i taman je opremljen otprilike do razine ispod koje se ne isplati ici. I meni dosta bitno - bolje izgleda
S ovim drugim i rezimom voznji koji si opisao bi vjerojatno bio miran duze vrijeme.
IMHO, mislim da se ne isplati nadoplacivati soma i kusur kuna za klasu-dvije bolje dijelove, jer ce u tom slucaju cifra dobrano narasti (~50% vrijednosti kupljenog bajka) a za tu lovu se kupi kudikamo bolje opremljen bicikl od Acera-Alivio kombinacije.

Vozi sad ovo sto imas, a kad ubijes Altus dijelove laganini nadogradi na korak-dva-tri bolje, do tad ces vec (sa)znati kaj ti tocno od opreme i bicikla treba.

[edit]
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
zar nije cross isto što i trekking? ja cijelo vrijeme mislim da sam kupio trekking bike jer to i jesam mislio kupiti. koja je razlika između ovog mojeg i "pravog" trekking bicikla? zbunjen sam
Skoro pa je.
Cross bajk bi otprilike bio Trekking bajk s MTB dijelovima, malo agresivnijim gumama i bez opreme za grad (blatobrani, svjetla, paket treger...)

Zadnje izmijenjeno od: Nik. 30.01.2013. u 18:17.
Nik je offline   Reply With Quote