View Single Post
Staro 26.10.2011., 23:47   #15087
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
WARNING: trebao bi crtati, pa sam napisao kobasicu na forumu. Krenilo je sa jednom rečenicom. Čitajte samo ako vam je dosadno. Prisutna jeftina propaganda i kurchenje


Što se tiče dropa na Dotrščini, preporučam prvo trening na onom pedesetak metara prije ovog kobnog. Na ovom je poanta kontrolirat bajk u skoku, letu i doskoku (zapravo na svakom je ). Balvan ne treba preskočiti, nego ga se može iskoristiti za jače lansiranje. U letu bajk ne smije vući šofera dolje, nego šofer mora kontrolirati bajk i namještat ga za doskok (u ovom slučaju, u zraku skretati desno dole, kao da voziš po zamišljenom kanalu koji se nastavlja u stvarni ). Idealan doskok bi bio sa oba kotača zajedno ali bolje je gađati da ti prvo sleti zadnji kotač ako nisi siguran da ćeš sletit idealno. Večina padova se dogodi kad sletiš prvo na prednji kotač (onda klizne noga s pedale, pobjegne volan na stranu, prokliže prednji kotač...) E da, ne kočiti prije skoka, nego čvrsto držati volan i eventualno korigirati smjer sa zadnjom kočnicom. Lakše je sletjeti kad si brži ali ako ne kontroliraš sami skok, onda si u sranju. Malo strašno izgleda kad ideš prema njemu ali kad ga jednom odradiš kako treba, postaje dio normalne vožnje. Dobio sam ja i pedalu u kost i strahove od tog dropa jer sam napravio neku od ovih gore grešaka

Sad sam isteoretizirao maksimalno i napisao činjenice koje večina zna ali možda nekome i pomogne

Moramo se skupiti jedan dan i ciljano otići skakutati po Dotrščini. Garantiram da će više od pola ekipe savladati sve skokove. Veselom Sili ću dati Skotija, da ne siluje Zlatu Još da se organizirati za lagane radove, mogli bi imati decentni FR/AM/Enduro/madafakaa park (Tipa oni "mostići" kroz prva dva kanala koje smo napravili oko trećeg mjeseca i još su tamo. Koriste ih i šetači i ne smetaju im, dapače).

Na spustu postoji 5 "skakaonica" i sve su zapuštene jer se ne koriste. Večina biciklista vjerojatno ni ne zna za njih jer su izgubljene u lišću, pa samo projure kraj njih. Za početak bi ih trebalo trasirati jer nije ugodno juriti po lišću i granama dok se pripremaš za skok. Kasnije eventualno dodati zemlje, izravnati, itd..

Dotrščina je zakon, prvo luda singlica od spomenika, pa serpentine, The Uspon, jurnjava nizbrdo, kanali... i onda ispočetka (ko može, ja uglavnom ne mogu ) + Bonus Trackovi:
-Spust na istočnoj strani, u društvu poznat i kao "FR stazica kraj prvog chekpointa"
-Dva strma spusta na zapadnu stranu, poznata kao "stara i nova XC staza"
-Beginners trail
-HIDDEN tracks

uf, fali mi vožnja, morati ću ugurati bar jednu idućih dana

edit: jebem se ludoga, sad vidim da sam u 10 počeo pisati post. Vidim da Lolek i ja isto razmišljamo, jer smo skupa trenirali Svi nude Sili bajk hahaha.
edit2: Max, mogu ti posuditi prednju jucy3, nabavi negdje zadnju i iskoristi lijepi vikend. Nemoj kupovati na paniku.

Zadnje izmijenjeno od: murina. 27.10.2011. u 00:21.
murina je offline   Reply With Quote