View Single Post
Staro 14.01.2021., 09:36   #290
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
U Zagrebu je situacija takva da te starogradnja ispadne nakon renovacije skuplje nego novogradnja u istom kvartu.

Imaš slučajeva čak da je zgrada stara 40g skuplja od novogradnje koja se nalazi 200m dalje niz ulicu.

Dosta su tu krive i agencije koje umjetno pumpaju cijene, pa onda ti kao prvatni prodavač vidiš cijenu na njuškalu pa i ti staviš takvu i jbga...dobiješ zatvoreni krug precijenjene starogradnje koja se safta po njuškalu duže od 1g.

Ono što valja se proda u roku tjedan-dva dok ono precijenjeno stoji i dalje, duže od 1g.
Oglasa za stan valjda ima 15, stan se prodaje preko 1g, traže 2080€/m2 za stan star 40g, na 4katu bez lifta....

Pošto sam i ja u kupnji stana i pratim već njuškalo jedno 2g cijene su iste možda i malo veće. Al ono što se promijenilo u ovoj godini je da sam vidio da je dosta stanova iz centra iz jednodnevnog najma stavljeno na prodaju, to je bilo i nakon prvog potresa i sada nakon drugoga.
Uglavnom kolko vidim se sada dosta stanova iz centra prodaje mada ne znam tko bu to kupio sada. imam osjećaj da će centar Zagreba propast jer nitko neće željeti živjeti u tim zgradama, a novaca za velke rekonstrukcije ekipa nema jer po zgradama žive stari ljudi u mizernim penzijama.

Iz priča i čitanja, cijene na njuškalu lako idu 10% dole od oglašene, neke idu čak i 20% sve zavisi od situacije u kojima se prodavatelji nalaze.
zgmmax je offline   Reply With Quote