View Single Post
Staro 24.09.2014., 17:16   #138
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Pa kaj ne čitaš komentare da su fakeali neke testove da se uzdigne 900 serija relativno naspram R9 serije. Ali ne bum trollao, da ne popljugam kartončeka, a i ne valja dirat u osinje gnijezdo.

On topic, evo pokazalo se da onaj test sa bukom Strixa laže ili su krivo napisali. Navedeno je na par strana prije da je buka u loadu 29dB. Evo Guru3D na svom testu ima 39db. Malo su muljali ipak.
Ako se odnosi na mene, izgleda da se nismo shvatili, to što trenutno pod moj komp imam trenutno AMD konfiguraciju ne znači da sam nekakav fanboy, naprotiv moje mišljenje je takvo da je konkurencija zdrava i bez toga jedino mi krajnji kupci pušimo, a oko toga paralelno imam i Intelovu konficu sa Nvidia-om i prema tome nema veze sa nikakvim "war" forama, nego kako si i sam pronašao grešu, tako sam i ja čitajući reviewe zaključio neke stvari koje mi smetaju, znači uspoređuje se 970 "zvijer" izdanje VS neke zadnje R9 290 referentače gdje čak ne piše niti vendor, dok drugi su taj posao obavili puno objektivnije, i kad uspoređuješ samo 2 takva različita reviewa stvari se drastično mijenjaju.
Ja referentnu R9 290 nebi NIKAD kupio, a u tom periodu za cijenu do 3k Kn novu bolju grafičku nisam mogao niti kupiti od trenutne Tri-x OC koja je po meni najbolja 290 makar se nedaju otključati u punokrvne 290x jer mi to nije bilo bitno.
Opet ima riješenje da se uzme referentna + bolji 3 way hladnjak pa dobiješ isto ili bolje čak ali je prelazilo određenu cifru pa se nisam odlučio na tako nešto.
Sada da kupujem vjerovatno bi razmišljao o kakvoj 970 upravo iz razloga koje si i sam naveo, potrošnja mi nikad nije bila toliki problem koliko buka, gledao sam da ima što efikasniji hladnjak i zato sam odabrao ovu što i trenutno imam, a prošlo je već par mjeseci.
Osvrnuvši se na moju prijašnju izjavu upravo suprotno, pohvalio sam nove GTX kartice samo ne s takvim entuzijazmom kao neki, kako sam i rekao nova serija, bolji TDP, manje zagrijavanje i očekivano perfomanse, (ništa što se već postiglo nije), a kada budu svi imali 970-ke koje vrte 1500Mhz bez greške ode i ja na to EOD.
virus1 je offline   Reply With Quote