View Single Post
Staro 10.01.2010., 12:29   #138
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Upao pred neki dan CQ61-310EM iz Linksa, pa da napišem par dojmova o njemu:

Kvaliteta izrade, hm na prvi pogled se čini solidna, a to će se pokazati tek nakon par mj korištenja.

Ima 3 usb priključka, 5 u 1 čitač kartica, HDMI izlaz, standardni VGA izlaz. nema utor za proširenje karticama, što i nije tako velika mana, pošto većina stvari danas ide na USB.

U radu je zabrinjavajuće tih, svako malo znam provjerit da li se ventilator uopće vrti , normalno za vrijeme zipanja fajlova il odpakiravanja dotičnih kao i igranja se malo ubrza da ohladi komponente. Hlađenje je dobro izvedeno s donje strane, i ima veće rupe za direktnu cirkulaciju odzada, tako da mu zraka ne fali.

Sam touchpad je elegantno napravljen, te ima tipka za paljenje/gašenje dotičnog malo iznad njega, dobra stvar kada koristite miš. Lampice su u diskretno / prigušeno bijeloj boji, odn plavo / naranđasto za wireless.

Tipkovnica je HP-ova low profile, tiha za vrijeme tipkanja, moguće je nekoliko puta brže tipkati nego na standardnim tipkovnicama.

Trenutno imam gore Win7 i back|track 3, koji lete kao soko' u slobodnom padu, nema blokada nit ičeg.

Konfa lapa je dolje navedena:

AMD Athlon M300 2.0GHz, TDP ~ 35W
2 x 2048 DDR2 800MHz memorije
Seagateov disk od 500Gb, tih u radu, ne zagrijava se
ATI HD 4200, s 128Mb shared memorije, a ponaša se kao da ima svoju dedicated, brza, pokreće većinu današnjih igara s malo optimizacije
Baterija drži 3.2h bez wlana i sve smanjeno na minimumu
Altec Lansing zvučnici, zadovoljavajuć zvuk, ne prde na maksimumu
Wireless je baziran na Atherosovoj kartici, na istom položaju ko i ProBook s Broadcomom lovi 13dB više, na prijemnoj i predajnoj strani ( nije lažirano od strane software-a ); nije nagluha kao Broadcom te lovi puno više AP-ova u okolini.


Mane -

-Potrebno je malo jače pritisnuti Shift za veliko slovo
-Tanke šarke koje drže monitor s ostatkom laptopa
-Wireless tipku potrebno malo jače i 2 puta pritisnuti da reagira OS na nju
-Nema utor za proširenje sa dodatnim karticama ( objektivno ), subjektivno to ne smatram minusom jer mi ne treba
-Nema modem

Zasad to bi bilo to, editiram nakon par mj. dio o kvaliteti izrade
Juggernaut je offline   Reply With Quote