View Single Post
Staro 15.11.2018., 10:42   #516
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
S druge strane, cijene su skupe.
HP ex, dostava idući dan do 20 sati, paket od 2 kile, vrijednost 7000kn, Zagreb-Osijek - otkupnina
Platio sam preko 300kn(mislim da oko 330-350) i još je kupac platio troškove slanja novca preko 100 kuna, znam samo da me nazvao i bio je totalno razočaran s tim cijenama, to je bilo prije cca 2 godine.
Znači imaš skoro 500kn na 7000kn.
Stvarno mi nisi jasan, jel te netko tjera da koristiš njihovu uslugu?
Pa imaš drugih kurirskih službi pa vidi koliko ćeš platiti kod njih.
Postoji izračun na HP sajtu pa unaprijed možeš znati koliko će te nešto koštati, na to sam i mislio kad sam rekao transparentne cijene.
Zašto to ne koristiš - ne znam.

Citiraj:
Da se razumijemo, mogli smo se nać na pol puta, popit piće, porazgovarat se i vratit doma za tu lovu.
Zašto niste?


Citiraj:
A da se osvrnem na sustav, to je zbilja zastarjelo.
Dođem u poštu, kupcu šaljem preporučeni paket uz otkupninu
Ne mogu ispunit ništa na webu pa donijet u poštu, ne ne, moram pisat 6 puta adresu, djelatnici isto tako upisuju sve ručno.
2 adrese na paket, 2 na preporučeno, 2 na otkupninu.
Pa nismo u kamenom dobu.
Tisak je to imao super riješeno, dobiješ bar code, teta na blagajni poskenira i ideš dalje.
Ovako za efekt imaš redove u pošti, nezadovoljne korisnike i živčane djelatnike.
Opet pitanje, zašto šalješ preko pošte?

Razumijem da smo vezani za poštu kad kupujemo preko ebaya i sl. pa mora ići preko njih, ali sve te tvoje privatne pakete šalji preko overseasea, glsa, dpda ako misliš da su jeftiniji, moderniji i bolji.
I ne, nismo u kamenom dobu, možeš naručiti online preuzimanje paketa na tvojoj adresi i sve odraditi preko neta:
https://hpekspres.posta.hr/public/add
Ali znam da ti je teško otvorit njihov sajt pa malo pogledati.

Citiraj:
Što se tiče famoznih paketa iz Kine.
Nervozna voditeljica pošte mi je jednom rekla nešto u stilu : "Nemamo mi ništa od tih pošiljaka iz Kine" i to mi je bilo dosta da zaključim kaj se događa.
"Kaj" se događa? Ako nemaš tracking kako bi ona trebala znati gdje je tvoj paket?

Citiraj:
Opet ću ti ponovit, prije nisam imao problema s paketima, u zadnje vrijeme (zadnjih godinu, godinu i pol) su problemi sve češći, budući da je u pošti nered(to znam iz prve ruke) onda mogu zaključit di je problem.
Još jedan koji "zaključuje" gdje je problem, genijalno.
Ne pada ti na pamet da je problem u Kini? Ne, problem je u tvom poštaru jer si ti tako zaključio bez ikakvih dokaza.
zalman1 je offline   Reply With Quote