View Single Post
Staro 11.04.2019., 20:58   #1
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Mapirani mrezni disk - delayed start

Pozdrav,

imam problemcic s pokretanjem jednog softvera preko mapiranog mreznog diska (a i opcenito otvaranjem tog mapiranog diska preko My Computera).

Naime, veza ima nekakav delay od cca. 3 minuta nakon sto se racunalo/racunala prvi put pokrenu.

Imam 2 racunala koja vuku program sa "servera" tj. racunala na kojemu je program instaliran... na oba dva je isti problem. Prosle godine je sve radilo perfektno i brzo.

Eh sad... obzirom da je rijec o sezonskom poslu nije se koristilo nekoliko mjeseci. Googlajuci vidim nekakve problemcice s mapiranim diskovima na WIN10 u October 2018 updateu, ali ne bas ovakve (disk je vidljiv u My Computeru, nije disconnectan, ali ga ne otvara 2-3 minute).

Na sva 3 racunala (2 koja vuku program, 1 na kojem se nalazi) je Windows 10 sa zadnjim updateovima i ESET... sve sto je bilo i prosle godine kad je uredno radilo (naravno osim zadnjih updateova)

Probano:

Code:
net config server /autodisconnect:-1
net use /persistent:yes
Ove 2-3 minute dok mi program i sam mapirani folder/disk ne otvara, ping prolazi uredno.

Nema one klasicne poruke koju Windowsi inace daju u taskbaru da se ne mogu spojiti s mapiranim diskovima...

Ideje?

Thx

Zadnje izmijenjeno od: Keano16. 11.04.2019. u 21:05.
Keano16 je offline   Reply With Quote