View Single Post
Staro 12.09.2018., 08:32   #15
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i da se mrvu odmaknemo od poe-nepoe tematike a više na same kamere. dal ti u životu treba kamera koja ima 802.3af poe, ili klasičan pasivni, je na tebi. ja sam dovoljno škrt da nisam htio doplaćivati 10tak usd (za kameru od 20 usd) da bi ona imala support za 802.3af, već sam za dolar kupio 5 setova muško-ženskih dc konektora i vozi miško.
i da - passive poe se i dalje masovno koristi i ne vidim da će to prestati, jer je najlakši i najjeftiniji način za poe.
Kao što rekoh, kod većine "ozbiljnijih" proizvođača opreme za video nadzor nema uopće više izbora, odnosno imaš dva - ili 802.3af/at ili DC 12V preko strujnog adaptera. Prilikom postavljanja ovih 10-tak kamera gledao sam Hikvison i Dahua. Ama baš svi modeli koje sam pregledao imaju 802.3af. Za druge proizvođače iskreno ne znam jer me nije zanimalo. Ali evo, sinoć sam pogledao ponudu od Ubnt-a i njihoviji noviji (i stariji skuplji modeli) podržavaju 802.3af/at, a usto pojedini čak više i ne podržavaju Ubnt-ov proprietary "24v passive" nego iskljucivo 802.3af/at.


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
edit imam mikrotik hex (750 poe) i nema support za 802.3af, već klasičan poe out na portovima 2-5. tako da ćeš trebati specificirati KOJI hex imaš...
Pa specificirao sam više puta: Mikrotik hEX PoE
Možda sam trebao i navesti product code (RB960PGS) ali to je jedini uređaj koji se zove baš hEX PoE.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hEX_PoE.gif‎
Views:	179
Size:	23.4 kB
ID:	20169  
__________________
Matta je offline   Reply With Quote