View Single Post
Staro 10.09.2018., 22:07   #9
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
sve te điđi miđi kamere su passive poe.
U stvari, nisu. Konkretno njegova je 802.3af
http://www.genius.com.hr/download/da...0datasheet.pdf
I moje Hikvision su takodjer 802.3af a velika vecina novijih kamera su takodjer.


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a i osim toga gigabit poe uređaji, ako im baciš passive poe, radit će i tako ali uz 100mbit brzinu. s druge strane passive poe uređaji neće radit na "gigabit poe" napajanju jer se neće dogovorit oko napona. da to nije tako, mi bi u firmi zapalili pol kompjutera i printera, jer su nam na 48V 3com switchevima koji imaju poe out.
Ovdje te nisam razumio. Pod "gigabit poe" mislis na "active poe", odnosno 802.3af/at uredjaje ili ?
Jer passive poe moze biti i gigabit i 100mbit, to ovisi o samom injectoru i uredjaju.

Citiraj:
mikrotik hex koji ima poe-out na lan portovima, će ti na njih baciti onaj napon koji mu je na ulazu. ako mu na ulaz staviš 12V, na lan portovima će bit 12V.
Tako je, dati će napon koji mu daš na ulazu, tako rade svi PoE uredjaji, bez obzira bili passive ili active.
No, malo kada će se na ulazu dati 12v jer to nece biti dovoljno da se napoji i sami uredjaj i uredjaj(i) koji se napaja(ju) preko poe out. Konkretno za IP kamere (pogotovo ako ih se više napaja sa istog POE uredjaja) uglavnom moras koristiti 48voltni adapter da bi iste dobile dovoljnu količinu struje za rad. Same kamere rade interno rade konverziju voltaze tako da ne brini da ces sprziti nesto.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote