View Single Post
Staro 04.10.2013., 20:02   #135
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Review: PIPO Max M9

Pozdrav,

Kao što sam i obećao, jedan kratak osvrt na Pipo Max M9 tablet koji mi je stigao prije par dana.

Narudžba i dostava:
Tablet je naručen preko Banggooda 02.09. U Zagreb je stigao iznenađujuće brzo, 16.09.-og. No, tu na scenu stupaju Slavkovi siledžije.
Međutim, bio sam na službenom putu u to vrijeme, tako da sam podigao poštu i poslao potrebnu dokumentaciju mailom tek 24.09.-og. Zatim su oni carinili cijeli tjedan, da bi paket dobio 01.10.-og

Pakiranje:
Kinezi su tablet poslali u stiroporu koji je bio obljepljen sa svih strana i unutra je tablet bio omotan u onu finu, ali tanku spužvu. Original pakiranja nije bilo, kao što je i navedeno na Banggoodu. Nekako sumnjam da je to zbog zaštite samog artikla, već da je tu nešto drugo u pitanju, no o tome bi se moglo pričati...

Sadržaj pakiranja:
Uz tablet naravno, tu su bile i nekakve jeftilen slušalice, usb kabel za spajanje sa računalom, usb kabel za spajanje periferije i napajač + onaj adapter za naše utičnice (koji niš ne valja). Što se tiče samih usb kablova, treba ih paziti kao oko u glavi, zato jer su utori na tabletu malo dublje, a utikači duži i obični usb baš ne lovi.

Tablet:
Kvaliteta izrade tableta je OK, samo to i ništa više. Nemam nekakvih prevelikih zamjerki.

Prednja strana (ekran) je po mojem sudu napravljena od plastike i nije mi baš uvjerljiva na dodir, ostavlja dojam da je tanka. Na uređaj je bila zaljepljena i folija, ali to je bilo tako loše da sam ju jednostavno morao skinuti.

Zadnja strana je imitacija nekog brušenog metala i sa strane se nalaze drške od "gume" koja je tvrda, ali obavlja svoj posao.

Ekran je ok, na prvu mi je bio malo taman, ipak dolazim sa Notea 2 koji ima jako naglašene boje itd. Kutevi gledanja nisu baš spektakularni u usporedbi sa noteom.

Tipke su dobro pozicionirane i ne ometaju u radu. Od utora su tu 2x USB, punjač, kartica, hdmi i slušalice.

O bateriji ne mogu baš puno reći jer sam obavio samo jedno punjenje kada sam prvi put upogonio tablet. Danas je na 24% nakon lupanja po kladionici, youtubeu, čitanja foruma itd., nekih 5-6 sati cca uz upaljen wi-fi konstantno. Više nego zadovoljavajuće.

Zvučnici tableta su ok, također ništa spektakularno. Malo se bore sa krčenjem kada je pojačano na najjače, ali dosta je glasno i na 80%, tak' da nemam zamjerki.

Software:
Uređaj je došao sa predinstaliranim Androidom 4.2.2 koji je na sebi imao dosta po meni nepotrebnih aplikacija. Doduše, sve su se mogle maknuti putem app managera, ali ja sam minimalistički nastrojen pa sam se odlučio na root i flashanje. Lutajući po forumima naišao sam na Riley rom 1.9a, koji je u biti stock, samo bez bloatwarea i uz par sitnih tweakowa i modifikacija.
Sami root i flashanje je prošlo bez problema slijedeći upute koje su dolazile uz ROM. Nakon flashanja sam skinuo apex launcher i nabacio neku touchwiz temu jer se u tom okruženju najbolje snalazim. Antutu score sa stock romom je bio nekih 19000 i neš' sitno, na Riely romu nisam testirao.

Što se tiče same fludnosti uređaja i brzine obrade podataka, ne mogu se požaliti, sve zadatke obavlja ekspresno. Jedina mala zamjerka je google playstore u kojemu pri prelistavanju aplikacija zamjetno trza, ali trza i na noteu 2, tak' da nije big deal.

Pokrivenost Wi-fijem je u redu, nisam sad vrtio neke posebne testove, kako lovi note po kući tako lovi i pipo. Download brzine su im uglavnom iste na istim lokacijama +/- 5%.

Igrice nisam vrtio, niti neću. Instalirao sam par aplikacija za videonadzor koje u poslu koristim svakodnevno i one rade uredno.

Kamere, kao i na svakom tabletu, tu su da odrade posao i nisu za profesionalce.

Zaključak:

Zadovoljan sam kupovinom, jedino mi je žao što nisam uzeo M9 pro verziju koja ima 1920*1080 ekran jer ipak na tu dijagonalu treba malo više ppi, no možda sam samo razmaženo derište.

Hardverski je Pipo vrlo dobar i u tom cjenovnom rangu ne može bolje. Ispao me 1650kn sa carinom. Carina i pošta nekakvih 350kn. Više nego zadovoljan.

Završna obrada i kvaliteta materijala je mogla biti i bolja, ali valja imati na umu da uređaj košta kao pola galaxy taba, a hardverski pruža više, pa to i nije problem. Čvrstoća je na razini, nema svijanja krckanja i slično. Jedino malo pri vrhu kod prednje kamere zijeva plastika na spoju sa ekranom. Inače je to neprimjetno, ali kada se upali indikator punjenja, onda se vidi crvenkasto svjetlo.

Konačna ocjena, nategnuta četvorka 3,5.

EDIT (slike) : http://imgur.com/a/V8JkI#0

Zadnje izmijenjeno od: sokre10. 04.10.2013. u 20:08. Razlog: Dodavanje slika
sokre10 je offline   Reply With Quote