View Single Post
Staro 29.09.2013., 22:32   #125
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Evo par rijeci o tebletu kojeg sam kupio:

Ne znam ni sam odakle da pocnem pa ajmo nekakvim mojim redom sta mi pada na pamet...

Izrada samog tableta je na vise nego zadovoljavejucem nivou, da budem iskren nista spekrakularno ali nije lose, sve je na svojem mjestu, nista ne skripi, nema nikakvih nepravinosti npr. ulazi /izlazi su tocno po sredini osim prednje kamere kad se malo bolje pogleda nije tocno u sredini ''kruga'' koji je predviden za nju ali to zna bit pojava i kod renomiranih marki...uglavnom ne smeta pri radu (skype)

Ekran opet isto...nista spektakularno ali solidan. Na danjem svijetlu boje izgledaju malo isprane ali na unutrasnjem svijetlu vise nego ok, nije kao kod high end tableta ali opet napominjem vise nego solidno (npr bolje od netbooka asusa i acera one-a). Kut gledanosti se naglo promijeni oko recimo 45stupnjeva te tako ostane do maximuma. Ta promjena je skoro pa jedva vidljiva .Rezolucija je takva kakva je i mislim da svi znamo kakav je prikaz.

Android koji je na njemu (4.2.2) radi fluidno bez ikakvih trzanja.

Najveci minusi su mu ne podrzavanje vanjskih diskova (hdd) i losi zvucnici.
Provao spojiti svoj eksterni 2.5'' hdd i nista, sad ne znam jeli do ntfs-a ili neceg drugog. Stikovi rade najnormalnije (fat32). Trebao bi mozda provat formatirat stik u ntfs pa vidit. Javim o tome nakndadno.

Sta se baterije tice sutra cu upaliti neki film na loop pa naknadno napisem.

Kad sve zbrojim i oduzmem ja sa vise nego zadovoljan za novece koje sam dao (1150kn).

Moze li brze, bolje - moze ali bi trebalo izdvojiti od 3.5k na dalje.
Kad sam gledao no name tablete jedino sta se za 50-100 dolara moze bolje dobiti su ekran vece rezolucije i sigurno bolji zvucnici ali vidim da su svi chipovi kod takvih slicni ako ne i isti (proc rk3188, gpu mali400).
Kod same kupnje sam bio skeptican ali sad kad sam vidio da sve radi za te novce najnormalnije mozda mi je zao sta nisam nadodao tih 80dolara vise i kupio mozda pipa m9 sa vecon rezolucijom ali opet sa druge strane za ono sta me sluzi ne triba mi bolje - web, maxtv to go, fb...

Eto ako ima kakvih pitanja slobodno pitajte..
Danas testirao bateriju pustajuci divx film.
Glasnoca na maximumu, svjetlina na 80posto. Izdrzala je tocno 6h i 15min.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote