View Single Post
Staro 10.11.2011., 11:43   #134
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
zvuči jako dobro...

pa ima razlike, hardver novog transformera je prvi hardver jači od ipad-a, i procesorski, ali i grafički - što do sada nije bilo moguće jer je apple stavio šapu na cijelu proizvodnju PowerVR dvojezgrenih grafičkih čipova...

također je, zahvaljujući petoj, "companion" jezgri potrošnja super-optimizirana pa prime nudi 12h hq videoplayback-a...

a po meni je najbitnija razlika što gledajući overall performanse i softver koji će biti razvijen ili se već razvija, po prvi puta vidim jedan pad koji nije kao lite "dopuna" nekom prijenosniku i qurčenje, već je zapravo moćniji stroj od mnogo entry-level prijenosnika. ima sve: najnovije tehnologije (prvenstveno kompresije i obrade videa), totalnu povezivost, procesnu snagu dovoljno snažnu i za jače poslove od surfanja i fejsa, grafiku koja se uspješno bori s najnovijim zahtjevima igara (pa i više od toga jer dopušta korištenje akcelerometra i žiroskopa), autonomiju poput najboljih lapova koji koštaju 2.5x više.... a sad i tipkovnicu i senzor ambijentalnog osvjetljenja...

a što se glossy ekrana tiče, da, to je tužno što je sve pretpostavljeno entertainmentu kao najvećem tržištu, no tu je situacija ista kao i kod prijenosnika - od mora modela samo rijetki dolaze s non-glossy ekranima... a ne znam, valjda je takva i potražnja? i valjda će i u poneke tablete staviti non-glossy ekran kad se police dovoljno napune ovim ekranima koji prvenstveno služe gledanju filmova... jer, iskreno govoreći, tableti su tek na početku (iako je puno vremena prošlo od prvih modela) jer im se još uvijek čeka dolazak u trgovine i ograničena proizvodnja vrhunskih SoC-eva još ne dopušta da ih vidimo na policama velikih trovačkih centara kao lapove...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote