View Single Post
Staro 22.02.2016., 12:29   #62
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sjećam se prvih recenzija brzih memorija od Corsaira, Mushkina, OCZa sa nižim timingom... ništa od toga tada se nije moglo kupiti kod nas, a Links koji je to prvi počeo uvoziti tada nije postojao. Pitanje za milijun kuna tada: koliko je stvarno brža takva memorija?

Imao sam PC-133 SDRAM u kompu i spustio ga u BIOSu na 66MHz. Zavrtim testove i vidim da mi se komp skoro uopće nije usporio. Dva, tri, pet posto... a memorija radi na pola brzine. Kad sam kupio prvi rabljeni Corsair XMS, podesio timinge i prošao Memtest, zavrtio sam testove i vidio da je ubrzanje jedan, dva, tri posto... ako ga uopće ima. Čak ni SuperPi nije bio skoro ništa brži.

Od onda sam uvijek kupovao samo "value" RAMove. Radije dvostruko više value RAMa nego upola manje "brzog" RAMa. Windowsi su puno više keširali podatke i stvari su se tako bitno ubrzavale. Ali zato sam poznavao neke ljude koji su uvijek kupovali skupi "brzi" RAM i govorili kako im komp puno bolje radi
Probaj zavrtiti par testova sa integriranom grafičkom i memorijom na recimo ddr3-800 i ddr3-2400 pa javi rezultate
segregator je offline   Reply With Quote