View Single Post
Staro 09.09.2014., 22:53   #71
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
fx 6300 + r9 270 najbolje ulozeno - dobiveno trenutno po meni i za gejmanje i surfanje. a gledanje potrosnje je glupo. da bi se intel s potrosnjom isplatio trebalo bi ti najmanje 5-6 godina da ga koristis. a po meni je optimalno svakih 2-3 godine promjenit komp, tj rasprodat staro i kupit novi best budget pc. stuc vise od 5k kn u pc za igranje i surfanje je glupost.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa octa core amd je fantastičan u renderingu...

ok je al i7 je ipak dosta bolji i bolje je podrzan od strane aplikacija zajedno s nvidiom... da na zalost software kompanije vole intel. to je uglavnom i jedini razlog zasto je amd tu di je.
ovo sa potrošnjom ne drži vodu iz najmanje dva razloga:

1. sasvim je u redu (i više od toga) ponašati se "zeleno"
2. struja će sa vremenom postati samo skuplja

što se tiče promjene svake 2-3 godine, normalni korisnici to ne rade (vidi moj komp). a pogotovo se ne petljaju sa prodajom starog hardvera. oni jednostavno voze svoje kompove dok idu, a kad stanu kupuju nove. to što ti pričaš rade oni koji se u materiju razumiju malo bolje ili entuzijasti (što sa velikom većinom normalnih korisnika nije slučaj), ili oni koji sa računalima zarađuju novce.

naravno da je i7 dosta bolji od svih AMD-a, ali je za najmanje duplo skuplji.

u prethodnom postu sam se krivo izrazio: FX (pogotovo serija 8xxx) je fantastičan proc, za normalne korisnike čak i overkill.
lobo64 je offline   Reply With Quote