Tema: Web hosting
View Single Post
Staro 27.04.2020., 15:42   #35
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
LOL, 30kn/god. Nisam to do sada vidio nigdje.
Probaj, možeš izgubiti 30kn.

Probat ćemo onda


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Hosting stranice i izrada stranice nije isto.

Ako imaš gotovu stranicu negdje lokalno na kompu, hosting stranice košta od 100-500kn godišnje. Ali to znači da imaš gotovu stranicu.

Ako nemaš stranicu, netko ti ju mora napraviti.

Hosting je samo da tvoja stranica može na internet i da ima IP adresu pa da drugi mogu do nje.

Što se na toj stranici nalazi, ne ovisi o hostingu nego o dizajnu stranice, a to nema veze s hostingom.

Ovo što ti gledaš za 30kn je cpanel. Dobiti ćeš pristup, laički, admin pravima nekog upravljačkog sučelja na koji možeš stavljati web-stranice, mail servere itd. Ali ti i dalje nemaš stranicu.

Gledaj to na ovaj način. Web stranica nije ništa drugo nego file s linijama koda. Da bi taj file mogao na internet, tj. da drugi mogu do tog file-a, moraš imati hosting. Ali tebi trebaju ove linije koda.

Ma znam toliko


Hosting me samo baš i zanima. Radio sam u PHP-u bzvz neke stranice čisto da naučim PHP kad me to zanimalo, ali nikad nisam došao do hostanja tak da što se tiče izrade stranice ću se snaći, ali oko hostanja baš nemam pojma pa sam zato pitao.


Plaća li se išta jednokratno za registraciju te nekakve domene npr "mirkopoter.com"?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote