View Single Post
Staro 02.04.2009., 13:05   #122
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Gle, mogu oni pisati šta god hoće i izmišljati svoje jamstvene uvjete, uvjete prodaje itd...
Ako kupiš monitor i ima bad pixela fino im ga odneseš na adresu koja je na njihovoj stranici i ostaviš !!
Sačuvaš račun, uslikaš monitor tam gdje si ga ostavio i ostaviš svoj broj telefona.
Fino čekaš doma pa kad te nazove šef onda se pozoveš na taj članak i spomeneš tužbu po tom članku....

I gotovo, tu su oni u banani jer ako to ode na sud sve troškove plaćaju oni a još ih moš tužit zbog novonastalog gubitka jer ti monitor treba za posao itd..

U zadnje vrijeme baš i preferiram kupovinu na daljinu jer ako čisto nisam zadovoljan zbog bilo čega da mogu vratit proizvod.

edit:
evo primjera kako samo malo treba poznavati zakon...

Kupio sam laptop u feniksu online, na mail su mi poslali podatke za plaćanje i ja ispunio opću uplatnicu te uplatio cifru.
Sutradan zovu iz feniksa.
f: znate mi taj laptop nemamo već 4 mjeseca...
ja: pa stoji na cjeniku, po zakonu mi morate isporučit robu koja je na cjeniku istaknuta i piše raspoloživo...
f: mi vam možemo vratit novce..
ja: samo ako ja to izričito sam zatražim ili ako mi robu niste u stanju isporučit u zakonskom razumnom roku, ja ću čekat da prođe taj rok...
f: javit ćemo vam se sutra kad vidim sa šefom nabave..
ja: ok...

Eh, poanta je u tome da ako oni ne isporuče robu u zakonskom roku te ja nakon isteka tog roka zatražim nofce imam pravo dobit i neku kamatu na tu cifru što sam platio, neznam sad napamet koliko je to no zato sam i rekao da ću ja čekati.
Također u zakonu stoji da se drugi proizvod ako naručenog nema može uzet samo ako kupac pristaje svojevoljno na to, tako da koliko god se trudili uvalit vam drugi proizvod vi na to ne morate pristati.

Zovu oni mene opet nakon 2-3 dana..
f: dobar dan, znate morat ćete čekati dok vozač ne bude išao u Nizozemsku po robu pa će podić jedan direktno iz tvornice..
ja: ok, ne žuri se meni..
f: znate ni ta cijena nije baš ta jer to je bila cijena dok je laptop bio na akciji...
ja: po zakonu je važeća ona cijena koja je istaknuta kraj ili na proizvodu, ja ne mislim platit ni lipe više...

Uglavnom čekao sam jedno 3 tjedna dok je lap uopće stigao u Hrvatsku i još tjedan dana dok su otiskali slova na njega jer je stigo sa US tipkovnicom.
Došao mi poštom na njihov račun i još su mi pokonili printer jer je ipak prošlo par dana od tog zakonskog roka pa sam teoretski mogao zatražit i nofce + kamatu a lap na putu

epilog: jedno 3-4 dana kak sam naručio laptop isti doslovce nestao iz cjenika
Svaka čast, bome si pošteno (i s pravom) isprco, tak i treba sa svima njima.
Matth€w je offline   Reply With Quote