View Single Post
Staro 30.01.2014., 02:11   #672
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jurbas vidim da imaš Play. Koliko je glasan?
Čekam da vrate transkodiranje na njega da mogu vrtiti Plex.

Synology ili custom build sa Intelom i3 pitanje je sad...
Pitanje je softwarea. Dal postoje alternative tom Synologyju za DIY, pa da istovremeno mogu koristiti beneficije Debian instalacije i vrtiti neki software kojeg ne mogu pokrenuti na NAS-u... Fever RSS, nginx, git (gitlab)... Trenutno imam server koji mi služi za sve to, al kako bi mogo uvesti HT optiku sa 20mbit up, to bi mi bila dostojna zamjena za gbitni server.

Kako ću vjerojatno uskoro raditi sa dva računala... Želim nešto gdje ću centralizirati ono na čemu radim tako da kad sam doma imam pristup tim podacima preko LANa/WIFIja, a kad sam vani da mountam drive kao SFTP disk... Ili da uvijek povuče kopiju najnovijih dokumenata sa NASa, a kad izađem van sa laptopom i mijenjam fileove, da se aktivno sinkroniziraju sa NASom koji će ih pushati na drugi komp i pritom čuvati bivše verzije fileova. Znači ono što radi Dropbox ali lokalno i preko neta.

Dal je moguće na Synologyju uz sve to napraviti i "fiktivni RAID1". Znači da recimo samo jedan folder/backup duplicira na dva diska, a da ostalo ne kopira? Šteta je raditi kopiju recimo serija i gubiti prostor.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 30.01.2014. u 03:19.
IcyTexx je offline   Reply With Quote