View Single Post
Staro 07.04.2021., 11:19   #2014
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Imam jedan HP 3120 SFF (specifikacije) s G41 chipsetom koji podržava Xeone i imam jedan L5420 koji bi htio ubaciti unutra. Problem koji mi se javlja je kako na tim brand name računalima updatetati bios?

Naime, u samom biosu nema integriran flash alat. Kada sa službene stranice skinem odgovarajući bios dobijem exe datoteku koja se sama otpakira u temp folder i pokrene naredbu
"afuwin eu36.07 /p /b /c"
Ja sam uzeo taj gore bios, eu36.07, modificirao ga za xeone, ali kada naknado pokrećem istu naredbu više ne želi updatetat bios, javlja nešto tipa "unable to load driver".
Kako da ga natjeram da primi modificirani bios? Zapravo, ovdje čak nije problem ni u modificiranom biosu, nego jednostavno ne želi flashati kada ja ručno pokrenem istu naredbu na oem biosu. Radi jedino preko te službene exe datoteke.
Probao i s afudos u dosu, ali bez uspjeha.
Jel se veličina puno promjeni sa modernim biosom?

Iako najviše mi se čini da file koji skineš od HP-a sadržava prethodno izračunat file hash - i tebi nakon modanja naravno ne odgovara više...

Jel ti vrati kakvu grešku flashtool?

I ti switchevi /p /b /c, ima li ih još, možda ima neki "force flash pa taman bijeli dim napustio cmos"
lovretta je offline   Reply With Quote