View Single Post
Staro 03.07.2007., 18:20   #186
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
...jedno pitanje,sad kad je multi na 8 windoze ga prepoznaju kao da je na 9 odnosno 3150 umjesto 2800mhz....cpuz i everest ga vide normalno,je li to inace slucaj i koji program ako postoji bi mogao korisiti umjesto wpcuid-a jer i on krivo vidi proc ??
Tako je i kod mene. Bilo koji množitelj da stavim, Windowsi uvijek prepoznaju kao da je 9, ali u POST-u, CPU-Z-u, Everestu,... uredno piše postavljeni množitelj.

Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
jedno pitanje za vlasnike ds3 i kingmax 667 1gb, koliko vam ide memorija na 4.4.4.12 i na kojem naponu.
Otprilike na 800 i nešto MHz, ali uz 2.2 V. Uzmi u obzir da imam četiri pločice. Lakše je bilo kad sam imao dvije.

Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
takodjer. jeste li probali snizavat latencije i do koliko.
Ispod 4-4-4-12 @ 800 MHz nema teorije, ne ide.

Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
Koliki je max napon za ovu memoriju.
Kao što su ti već rekli, iznad 2.2 V za 24/7 ne bih išao...

Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
koliko je sigurno dizat napon na 4300 na frezeru , ili da napravim vmod?
Preko 1.5 V nemoj i pazi da ti temp jezgri prema Core Tempu 0.94 Beta ne prelazi 60°C.

Čemu raditi Vmod? Izgubit ćeš samo garanciju i možda s*ebati ploču, a nećeš dobiti maltene ništa bitno.

Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
ostali naponi, za fsb i onaj drugi, jeli to cemu sluzi...
FSB i MCH (Media Controler Hub) napone ne treba dizati. Od njih bi bilo koristi tek preko 450-500 MHz.

Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
bila bi mi zelja spustit super pi ispod 17 sek, pa ljudi pomagajte ...
Za to će ti trebati proc na najmanje 3.4 GHz s memorijom na 1 GHz.

Citiraj:
Autor BatmanBG Pregled postova
Malo sam se bavio Overclokom matične i procesora i na standarnom naponu od 1.325 v dobio sam ove rezultate:
CPU FSB 366 MHz
Brzina Procesora 3300 MHz
Sustav stabilno radi, a povećanjem napona na 1.400 i povećanjem FSB-a na 400 MHz sustav stabilno radi par minuta te se restarta.
Trenutni maksimum je 366 MHz FSB koji stabilno radi bez ikakvih problema.
Hladnjak za Procesor je korišten Thermaltake Big Typ VX AlCu Cooler
CPZ-Z možete pogledati OVDJE
Da, kasnije sam i ja na neku foru uspio dobiti 366 MHz, ali preko toga ništa. Opet probao sve CPU/RAM množitelje, neće. ClockGen ne šljaka, a Easy Tune još nisam probao. Tih 366 MHz mi je bilo 100% stabilno, tu mislim da nema što posebno napominjati.

Trenutno se bavim detaljnim testiranjem procesora. Zasad su rezultati ovi:

240 x 9 = 2.16 GHz @ 1.0 V (stabilno)
282 x 9 = 2.53 GHz @ 1.1 V (trenutno se testira, ali vjerujem da će biti OK, ako ne, 2.51 GHz će biti stabilno)

Još ću testirati koliki je maksimum pri 1.2 V, 1.3 V,... i onda testirati memoriju.

EDIT: Predlažem promjenu naslova u "Gigabyte DS3/DS3P/DS4 FSB wall" jer je prisutan i na drugim pločama, ne samo DS3.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 03.07.2007. u 18:39.
domy_os je offline   Reply With Quote