View Single Post
Staro 09.01.2007., 13:15   #28
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ne bi htio da me se krivo shvati, pročitao sam cijeli matov post i napravljen je izuzetno kvalitetno.
No međutim, ja s druge strane, skinem Azureus, instaliram ga, s trakera skinem link i dignem ga Azureusom. Jedino što trebam je da kod prvog startanja Azureusa dam port i tu postavim neki bezvezni koji se također može mijenjat.
Download krene, ja molim Boga da seeder ne uteče prije nego skinem, kad skine, ostavim još dok ima leechera i to je to.

Sve ove puste postavke gore apsolutno ne koristim. nemam potrebe. Istina, u Azureusu se može namjestiti mali milijun stvari, od kojih ja sebi podesim neke, iako će radit i bez toga.

Nisam kasnije čitao ostale postove, pa nisam siguran da li je objašnjen i pojam "ratio", što je u biti ovisnost downloadanog u odnosu na uploadano na određenom trakeru.
Naime, svaki traker dopušta određeni ratio manji od 1 (DL/UL), dok ne banira usera. Dakle, ako želite egzistirati na određenom trakeru, ne ograničavajte upload, da se ne desi da ratio puno padne, pa ćete bit banirani.
Isto tako, ako dosta uploadate, pa ste "podijelili" više nego ste "skinuli", ratio će bit veći od 1, a time najčešće dobivate mogućnost skidanja više stvari s određenog trakera, isto kao i mogućnost da download krene odmah. U protivnom, dok ste još "mlad" user na trakeru, zna se postavit ograničenje od 48 ili 24 sata prije nego počnete skidat to što želite.
E, tu dolazi do nezgodne situacije, jer za tih 48 sati većina ljudi će skinuti to što želite i vi, pa kasnije nećete imat nikom za podijelit, nego ćete samo skinit, a onda nećete moć nabildat ratio i eto nezgode. Postoje načini kako se to riješava, ali ne bi u detalje o tome ovdje, jer bi moga zać u škakljive teme, pa će mi Tor postavit ratio na forumu na nulu.
Samo mali hint: dok ste "mladi" i ratio vam je još nezavidan, skinite neki manji torent koji vas možda ne zanima, ali će bit dosta dugo interesantan širem krugu korisnika, pa ćete tako najlakše nabit ratio.

Ako koga još zanima šta, neka pita.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote